‘CHP, Ülkemizin Gördüğü En Büyük Siyasi Felakettir’

Yayınlama: 22.02.2023

‘CHP, Ülkemizin Gördüğü En Büyük Siyasi Felakettir’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP’nin eleştirilerine cevap verdi, “CHP ve Kılıçdaroğlu siyasi bir enkazdır. CHP İl Örgütü hadsiz yakıştırmalar yapacağına deprem bölgesine gidip vatandaşlarımıza yardımda bulunsunlar” dedi.

Çorum’da AK Parti ile CHP arasında deprem tartışması yaşanıyor. CHP’li yöneticiler önlemler alınmadığını belirterek hükümete yüklenirken, AK Partililer ise CHP’ye tepki gösteriyor.

CHP Ne Dedi?

Kahramanmaraş ve bölgesini etkileyen deprem felaketinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Er, “Halkın oylarıyla ülkenin başına felaket gibi çöken bu beceriksiz iktidarı biz değiştireceğiz. Ama sadece iktidarı değiştirmek yetmez. Asıl değişmesi gereken tek adam zihniyetidir. Açgözlülük, hırs, kibir zihniyetini temelinden kazıp atacağız” ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti’den Açıklama Geldi

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı’dan bu açıklamaya cevap verdi. CHP’nin açıklamasını “Hadsizlik” olarak değerlendiren İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, “6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketi şeklinde gerçekleşen ve on ilimiz ilçeleri ve köyleri de etkisine alarak meydana gelen deprem nedeniyle tüm Türkiyemizde olduğu gibi Çorumlu hemşerilerimizle beraber büyük bir birlik ve dayanışma örneği sergileyerek bu bölgede yer alan kardeşlerimizin yaralarını sarmak üzere harekete geçtik. Aziz ve asil Türk milleti dayanışmanın kardeşliğin en güzel örneklerini sergileyerek bölge insanına yardımcı olabilmek için adeta seferberlik ilan etti biz de ak Parti Çorum il teşkilatı olarak hemen depremin akabinde Adıyaman merkez ve ilçelerine yönelik olarak tüm teşkilat mensuplarımızla beraber bölgeye intikal ederek yardım çalışmalarının koordinesinde ve bizzat dağıtımında yer aldık.

Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu felaketi tüm dünya asrın felaketi olarak nitelemede bulunup arama ve kurtarma ekiplerini seferber etmiş iken ülkemizin milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu dönemde sıkı sıkıya birbirimize kenetlenmemizin gerektirdiği bu süreçte Cumhuriyet halk Partisi Çorum il Başkanı eline tutuşturulan bir kaç kağıdı okuyarak “asrın felaketi Erdoğan” şeklinde bir açıklama yapmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bu hadsiz ve çirkin yakıştırmayı sahiplerine aynen iade ediyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan karşısında tam 15 seçim kaybetmiş olan bir partinin il başkanlığınca yapılan açıklama hadsizlikten öte aynı zamanda asrın felaketinde yaşamlarını yitiren 40 bini aşkın vatandaşımızın ve yaralı kardeşlerimizin de aziz hatıralarına yapılmış çirkin bir saldırıdır” diye konuştu.

“Ülkemizin Gördüğü En Büyük Siyasi Felaketi”

CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin başına gelen en büyük siyasi felaket olduğunu vurgulayan Başkan Ahlatcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İnsanlarımızın acılarından dahi siyasi çıkar elde etmek için yapılan bu açıklamayı şiddetle lanetliyoruz. Ülkemizin geçirdiği bu zor süreçte CHP tarafından yapılan açıklama siyasi çıkar elde etmeye yönelik çirkin bir açıklama olup CHP’nin bu siyasetine olsa olsa siyasi bir felaket denebilir.

Bu kapsamda; Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’si ülkemizin gördüğü en büyük siyasi felakettir. Depremin olduğu ilk günden itibaren devletimiz tüm kurumlarıyla vatandaşımızın yanında yer almışken , tüm görevliler gecelerini gündüzlerini katarak bir canı kurtarma gayreti içerisinde çabalarken , hatırlayınız Kemal Kılıçdaroğlu depremin abartıldığını dahi beyan etmiştir. Kendilerini Atatürk’ün izinde Türkiye’nin kurucu partisi olarak tanımlayan Kemal Kılıçdaroğlu, yanına Türkiye cumhuriyetini bölmek ve parçalamak amacında olan terör örgütünün siyasi uzantısının eş Başkanını da alarak depremde devletin çöktüğü söylemlerine sessiz kalmış adeta destek vermiştir. Türkiye cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir ve aziz milleti ile beraber hiçbir güç ona diz çöktüremeyecektir.

Deprem bölgelerinde yapılmaya çalışılan kentsel dönüşüme karşı kampanya başlatanlar Cumhuriyet halk partili belediyeler ve yandaşlarıdır. Bunları milletimiz unutmayacaktır.

Kılıçdaroğlu ve CHP’si siyasi bir felakettir. KHK ile atılan FETÖ’cüleri af edeceğim diyen Kılıçdaroğlu’dur. Milletimizin gurur duyduğu İHA’larımıza dokunacağız diyenlerle masalarda oturup poz veren Kılıçdaroğlu’dur.

Kılıçdaroğlu ve CHP’si bu noktadan sonra Türk milleti nezdinde siyasi bir enkaz haline gelmiştir.

Gün birlik olma yaralarını sarma zamanıdır acılarımız üzerinden siyasi çıkar sağlamayı bırakıp kardeş olma zamanıdır. Cumhuriyet halk Partisi’nin Çorum il örgütüne naçizane tavsiyemiz ellerine tutuşturulan kağıtlardan basın açıklamaları yapmak yerine tüm teşkilatlarını toplayarak deprem bölgesinde yer alan İnsanlarımızın yanlarına koşmaları yaralarının salınmasına yardımcı olmalarıdır. Deprem asrın felaketi değildir asrın felaketi Erdoğan’dır iğrenç yakıştırmasını yapan CHP’ye 2023 seçimlerinde sağduyulu ve aziz milletimizle beraber gereken cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.