Dağlı: Ankara ve İstanbul Yollarına Alternatif Olacak

Yayınlama: 17.11.2023

Dagli Ankara Ve Istanbul Yollarina Alternatif Olacak 1

Dağlı: Ankara ve İstanbul Yollarına Alternatif Olacak

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum-İskilip yolunun önemine değinerek Ankara ve İstanbul yollarına üçüncü bir alternatif olacağını söyledi.

Çorum-İskilip Devlet Yolu Projesi’nin açılış töreninde bir konuşma yapan Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Çorum’umuz bildiğiniz üzere ana arterlerin tam ortasında. Hem Orta Anadolu’yu  Karadeniz’e bağlayan hem de Marmara bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan İpek Yolu üzerinde. Bugün açılışını yaptığımız İskilip yolu da üçüncü bir arter olarak hem Ankara yoluna hem İstanbul yoluna alternatif olması bakımından çok önemli bir konumda. Burası sadece üç ilçeyi ilimize bağlayan bir yol değil, aynı zamanda Ankara’ya bağlayan, Çankırı ilçesine bağlayan ve ilerde diğer ilçeleri bağlayabilecek önemli bir güzergah” şeklinde konuştu.

Dagli Ankara Ve Istanbul Yollarina Alternatif Olacak 2

Çorum’un karayollarından güzel yatırılar aldığını vurgulayan Dağlı, “Çorum’da üç ayımı doldurdum. Çorum’un karayolları anlamında çok güzel yatırımlar aldığını özellikle belirtmek istiyorum. Bu anlamda müteşekkiriz. Yolumuz hayırlı ve uğurlu olsun. Allah vatandaşlarımızın, sürücülerimizin tekerine taş değdirmesin. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olur” diye konuştu.