“Kadınlar İnsandır Biz İnsanoğlu”

Yayınlama: 12.05.2024

Kadinlar Insandir Biz Insanoglu Jpg E1715525376266

Kadınlar İnsandır Biz İnsanoğlu”

Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan, Anneler Günü nedeni ile bir açıklama yaptı. Oda Başkanı Afacan açıklamasında annelerin önemine değinirken “Bu anlamlı günde tüm annelerin, kendi annem ve eşim başta olmak üzere; tüm anne meslektaşlarımın, anne adayı meslektaşlarımın, anne adayı olmak isteyen meslektaşlarımın ve tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutlarım” dedi.

Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan, Anneler Günü ile ilgili mesajında şu ifadelere yer verdi:

Annelerimiz, hayatımızdaki en değerli varlıklardır. Sevgileriyle, şefkatleriyle, fedakarlıklarıyla bize yol gösteren, hayatımızı aydınlatan ışıklarımızdır. Onların varlığıyla güçlü, onların sevgisiyle mutlu oluruz.

Kendi anneme olan minnettarlığımı ve sevgimi buradan dile getirmek istiyorum. Annem, her zaman bana inanan, zor zamanlarımda yanımda olan, bana her zaman en doğruyu gösteren pusulamdır. Onun desteği ve sevgisi olmadan bugünlere gelemezdim.

Eşim de, bir anne olarak kızlarımıza sevgiyle ve şefkatle bakmaktadır. Onun fedakarlığı ve sabrı olmadan bu güzel aile tablosunu oluşturamazdık.

Tüm anneler, sabırlarıyla, fedakarlıklarıyla ve sevgiyle bu hayatta var olmamızı sağlayan kahramanlardır. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu vesileyle, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

Eczacılık mesleği, özveri ve fedakarlık gerektiren bir meslektir. Bu zorlu mesleği annelik gibi kutsal bir görevle birlikte yürütmek ise ayrı bir takdir konusudur.

Tüm anne meslektaşlarımız ve anne adayı meslektaşlarımız, bu dengeyi mükemmel bir şekilde kurarak hem çocuklarına hem de mesleklerine en iyi şekilde bakmaktadırlar. Onların özverileri ve fedakarlıkları, bizler için ilham kaynağıdır.

Son olarak, tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, Kadınlarımız, toplumumuzun en değerli varlıkları olduğunun altını çiziyor. Annelik, bu değerlerin en güzel örneği olduğunu dile getiriyorum.

Bozkırın Tezenesi Neşet Baba’nın deyimiyle; Kadınlar insandır biz insanoğluyuz. Tüm kadınlarımızın ve annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.