Milyon Liralık Tohum Dağıtımı Yapıldı

Yayınlama: 30.03.2024

Milyon Liralik Tohum Dagitimi Yapildi

Milyon Liralık Tohum Dağıtımı Yapıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü “Yem bitkilerinin ekiliş alanlarının artırılması projesi” başlıklı bir açıklama yaptı. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada tohum dağıtım programı hakkında bilgi verdi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yem bitkileri ekiliş alanlarını arttırmak amacıyla müdürlük tarafından toplamda 1 milyon 231 bin liralık tohum dağıtımı gerçekleştirildi. %50 çiftçi katkısı ile “Yem Bitkisi Ekiliş Alanlarının Arttırılması Projesi” ile bin 600 dekar alanda üretim yapılmak üzere 24 bin 200 kilogram adi fiğ tohumu ve bin 100 dekar alanda üretim yapılmak üzere 4 bin 720 kilogram yonca tohumu dağıtımı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Muhammed Gürbüz de katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürü Hayrullah Göktekin “Hayvan beslenmesi başta olmak üzere, toprak verimliliği, erozyon kontrolü, biyoçeşitlilik ve sürdürülebilirlik gibi birçok açıdan faydası olan yem bitkileri üretimini arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz projemizin tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor, dağıtımını yaptığımız tohumlarımızın bereket ve kazanç vesilesi olmasını temenni ediyorum” dedi.