Sinan Kurumuş, Genç Kaleciyi Alkışlattı

Yayınlama: 10.04.2023
Düzenleme: 10.04.2023 16:21

Sinan Kurumus Genc Kaleciyi Alkislatti

Sinan Kurumuş, Genç Kaleciyi Alkışlattı

Çorum FK ile Tarsus İdman Yurdu arasında oynanan maçta gözler rakip takımın kalecisi Serhat Efe Öz’ün üzerindeydi. İlk defa resmi bir maça çıkan genç kaleci maç içinde ve maç sonunda hem futbolcuların hem de taraftarın alkışını aldı.

9 Nisan Pazar günü Çorum Şehir Stadında saat 15’te başlayan ve Çorum FK’nin Tarsus İdman Yurdunu 9-0 yendiği maçta ilginç anlar yaşandı.

17 yaşındaki genç kaleci Serhat Efe Öz ilk resmi maçına grubun en büyük şampiyonluk adayı karşısında çıktı.

Üç Aydır “Evde Yatıyordu”

Edinilen bilgilere göre üç aydır hiçbir takımla antrenmana çıkmayan 2006 doğumlu genç oyuncu, Tarsus İdman Yurdu’nun kalecisiz kaldığı anda çare oldu.

İlgisizlikten dolayı borçlarını ödeyemez olan 100 yıllık kulüp tarihinin en zor dönemlerini geçirirken, Mersin temsilcisi kapanmanın eşiğine geldi. Kulübe sahip çıkan olmazsa bu sezon son sezonunu yaşayacak olan kulüp maçlara alt yapı oyuncuları ile çıkarken son 12 haftada yalnızca bir puan toplayabildi.

İki kalecisi de sakatlanan kulüp kaleci yokluğunda çözümü kaleye takımdan bir oyuncu geçirmek yerine, şu an herhangi bir takımda oynamıyor olsa da daha önce kalecilik tecrübesi bulunan bir isimden yana kullanmak istedi.

İlk çıktığı resmi maçın 4’üncü dakikasında kalesinde ilk golü gören Efe, 90 dakikada dokuz gole engel olamazken iki kurtarışa da imza attı.

Sinan, Efe’yi Alkışlattı

Maçın sonlarına doğru yaptığı yaşanan bir duraklama anında genç kalecinin yanına giden Sinan, tecrübesiz kaleciye destek olurken, eliyle genç Efe’yi işaret ederek tribünlerden alkış istedi. Tribünler de Sinan’ın bu isteğine karşılık vererek genç oyuncuyu yaklaşık 15 saniye boyunca alkışladı.

Maç Sonu Taraftar İle Sohbet Etti

Maç esnasında kale arkasındaki özellikle genç taraftarların da ilgisini toplayan Efe, maçın bitiş düdüğü ile kale arkasında Çorum FK taraftarının yanında giderek, kendinden birkaç yaş küçük taraftarlar ile bir süre sohbet etti.

Maratona “Oley” Çektirdi

Ardından maraton tribününün Efe tezahüratlarına, maraton tribününe koşarak “Oley” çektiren genç oyuncu hayatının en unutulmaz anlarından birini yaşarken, Çorum Şehir Stadında da ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

Tecrübel Ali, Genç Efe’yi Tebrik Etti

Maçın son düdüğü ile Çorum FK’nin 36 yaşındaki tecrübeli kalecisi Ali Türkkan, genç oyuncunun yanına giderek ona sarıldı. Efe’yi tebrik eden Ali, genç oyuncu ile bir süre sohbet edip fotoğraf çektirdi. (Sümeyra Özdoğan)