Çorum MEM’e Avrupa’dan Akredite

Yayınlama: 28.02.2023

Çorum MEM’e Avrupa’dan Akredite

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Dayanışma Programı ESC kapsamındaki kalite sertifikasında akredite oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği tarafından 2019 yılında uygulamaya konulan ve 18-30 yaş arasındaki gençlerin herhangi bir AB ülkesinde veya kendi ülkesinde kısa dönemli ya da uzun dönemli gönüllülük programlarına katılabilmelerinin önünü açan Avrupa Dayanışma Programı ESC (European Solidarity Corps)  kapsamındaki kalite sertifikası başvurularının değerlendirme sürecini başarıyla tamamladı.

ESC Gönüllülük Faaliyeti Kalite Sertifikası (ESC50)’na ülkemizden başvuru yapan kurumlar arasından, 58 başvuru bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirmeye alındı.  Değerlendirme sonucuna göre; 3 kurum “Lider” rolü, 18 kurum ise “Destekleyen” ve/veya “Ev Sahibi” rolü için Kalite Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Müdürlüğümüz de kalite sertifikası alarak destekleyen kuruluş statüsünde akredite oldu.

Esc Belgesi Hakkında

Avrupa Dayanışma Programı (ESC); gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen Avrupa Birliği girişimi. kalite sertifikası alarak destekleyen kuruluş statüsünde akredite oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.