Yıldız: Asansör Sorununa Acil Önlem Alınmalı

Yayınlama: 31.10.2023

Yildiz Asansor Sorununa Acil Onlem Alinmali

Yıldız: Asansör Sorununa Acil Önlem Alınmalı

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Erkan Yıldız, Çorum’da İskilipli Atıf Hoca Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör sorunlarına dikkat çekti.

İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte KYK İskilipli Atıf Hoca Kız Yurdu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Yıldız, Aydın’ın Efeler İlçesi’nde yaşanan asansör kazasının hala taze olduğunu belirterek, Çorum’da benzer bir olayın yaşanmaması için Çorum Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Gençlik Spor Müdürlüğü’nü acil önlem almaya davet etti.

Erkan Yıldız’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“6 kız öğrencimiz asansörde mahsur kaldı ve sinir krizi geçirdi. Bu durumu duyurabilmek için gece boyunca okul içinde eylem yaptılar. Okul yöneticilerinden bazıları, suçlu olarak Zeren’i işaret etti. Bu durumda Zeren kızımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. Bir baba için en büyük acı, ‘kızımı büyüttüm, devlete teslim ettim, ama kızıma sahip çıkamadınız’ demesidir.

Dün gece saat 01.00 civarında yurda gidip bilgi aldık. Öğrencilerden aldığımız bilgilere göre, 6 kızımız asansörde mahsur kalmıştı. Kapı açıldığında asansörün yerinin değiştiği görüldü. ‘Sakin olun, çağırırız, bakarlar’ denildi. Bazı öğrenciler sinir krizi geçirerek hastaneye götürüldü. Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a sesleniyorum: Nasıl olur da defalarca arızalanan bir asansöre ‘sakınca yoktur’ etiketi verirsiniz? Bu durumun vebali sizin üzerinizdedir. Sayın Valimizin Çorum’daki değerli çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bu nedenle, Atıf Hoca Yurdu’ndaki durumun bir an önce araştırılmasını ve müfettiş gönderilmesini talep ediyoruz. Müfettişlerin öğrencilerle birebir görüşme yapmasını istiyoruz. Yurt öğrencileri, yurt çalışanlarının kendilerini azarladığını, CİMER’e şikayet ettiklerini ancak çözüm bulamadıklarını belirtiyorlar.”