Evde Sağlık Hizmeti Personeli Seçmenleri Sandığa Taşıdı

Yayınlama: 01.04.2024
Düzenleme: 01.04.2024 18:26

Evde Saglik Hizmeti Personeli Secmenleri Sandiga Tasidi1

Evde Sağlık Hizmeti Personeli Seçmenleri Sandığa Taşıdı

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü evde sağlık hizmetlerinin seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada “Evde sağlık hizmeti çalışanları seçimde de görevinin başındaydı” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde İl Sağlık Müdürlüğü personeli, evde sağlık hizmeti gören vatandaşların yanındaydı. Oy kullanmaya gitmekte zorlanan hastaların oy kullanmasını kolaylaştıran evde sağlık hizmeti personeli 127 personel ile görev yaptı. Evde hizmet personeli sayesinde 48 hasta oy kullandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü şu bilgilere yer verdi:

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde evde sağlık hizmeti alan ve hastanelerimizde yatmakta olup oy kullanmaya gitmekte zorlanan hastalarımızın oy kullanmalarını kolaylaştırmak ve bu çerçevede vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini sağlamak amacıyla tüm evde sağlık hizmetleri ekiplerimiz görev başında bulunarak hizmet vermiştir.

Evde sağlık hizmetleri ekiplerimiz ve ambulanslar tarafından oy kullanmak isteyen hastalardan kendi imkânları ile gidemeyenlerin oy kullanacakları merkezlere sağlık personeli eşliğinde getirilerek oy kullanmalarını takiben ikametlerine geri götürülmesi sağlanmıştır.

Seçim günü 29 ekip ve 87 personel hasta naklinde görev almış olup koordinasyon hizmetleri de dahil toplamda 127 personelimiz görev yapmıştır. 11 evde sağlık hizmetleri aracı, beş nakil aracı ve dokuz ambulans nakil hizmeti için görev yapmıştır. Evden sandığa 24 hasta, hastanelerimizden sandığa 24 hasta olmak üzere toplam 48 hastanın oy kullanması için nakli sağlanmıştır.

Evde Saglik Hizmeti Personeli Secmenleri Sandiga Tasidi2