71 Kişi İşe Alınacak, Başvurular İŞKUR’a

Yayınlama: 15.09.2023

71 Kisi Ise Alinacak Basvurular Iskura 2

71 Kişi İşe Alınacak, Başvurular İŞKUR’a

Çorum’da İŞKUR İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 71 kişi dokuz ay süreyle istihdam edilecek.

İŞKUR Çorum İl Müdürlüğü tarafından  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacağı açıklandı.

İŞKUR İl Müdürü Levent Tuzcu’nun yaptığı açıklamaya göre, program kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde toplam 71 kişi 9 ay süreyle istihdam edilecek. 2 Ekim’de başlayacak program 28 Haziran 2024’te sona erecek. Program boyunca katılımcılar beş gün çalışacak ve Cumartesi ile Pazar günleri tatil olacak.

Başvurular; 15.09.2023 – 19.09.2023 tarih aralığında alınacak olup, katılımcıların tamamı, liste ayrımına tabi tutulmadan geçerli başvurular içerisinden ikamet durumlarına göre Noter Kurası yöntemiyle belirlenecek.

Kura çekilişi 22 Eylül Cuma günü saat 10:00’da İŞKUR İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

Programlara başvuru şartları şu şekilde:

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmak, emekli ve malul aylığı almamak, iş göremezlik ödeneği alanlar TYP ye katılabilir. Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun veya yan kuruluşlarının çalışanı olmamak, 5510 sayılı kanunun 4. Maddesinin 1. Fıkrasının (b) bendinin 4 numara alt bendi kapsamında tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı kanunun ek5. Kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdi ile süreksiz olarak çalışan kişiler TYP den yararlanabilir.”

Program kapsamında Çorum merkezde 60, Alaca’da iki, İskilip’te iki, Osmancık’ta beş ve Sungurlu’da iki olmak üzere toplam 71 kişi istihdam edilecek. (Sümeyra Özdoğan)