997 Afetzede Çocuk Kentte Eğitim Görüyor

Yayınlama: 01.03.2023

997 Afetzede Çocuk Kentte Eğitim Görüyor

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, 997 depremzede öğrencinin kentteki okullarda eğitim ve öğretime devam ettiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, depremden etkilenen 11 ildeki okullarda eğitim görmekte olan öğrencilerin istedikleri illerdeki okullara nakledeceklerini duyurmuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, afet bölgesinden Çorum’a gelen 997 öğrencinin kentteki okullara naklinin yapıldığını belirtti.

Çorum genelindeki okullara nakli yapılan öğrencilerle ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, “Deprem bölgesinden gelerek ilimize yerleştirilen ailelerimizin okul çağındaki çocuklarının okullarından uzak kalmamaları için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz. En son verilere göre; 85 okulöncesi, 409 ilkokul, 330 ortaokul ve 173 liselerde olmak üzere 997 depremzede öğrencimiz ilimizin çeşitli okullarında eğitim öğretime başladı. 689 öğrencimiz il merkezinde, 308 öğrencimiz ise ilçelerimizde öğrenim görüyor” dedi.

“Öğrencilerimize Gereken Tüm Desteği Sağlayacağız”

Kodek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz ve okul aile birliklerimiz depremzede öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirleri alıyorlar. Bir tek masum gülücük için canla başla çalışıyoruz. Öğrencilerimize gereken tüm desteği bu süreç içerisinde sağlayacağız. Acımız ne kadar büyük olursa olsun bu büyük deprem felaketin yaralarını, milletimiz ile birlikte dayanışma içerisinde saracağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.