AK Parti ve MHP, Çorum’da Meclis Adaylarını Birlikte Oluşturacak

Yayınlama: 07.02.2024
Düzenleme: 07.02.2024 18:54

Dqkljwdklqjwdkljqw Jpg

AK Parti ve MHP, Çorum’da Meclis Adaylarını Birlikte Oluşturacak

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 31 Mart yerel seçimleri için Belediye Meclisi Üye Adaylarını MHP ile birlikte ortak belirleyeceklerini söyledi.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Kesin Karar Gazetesi Kurucusu Halil İbrahim Söylemez ile görüşen Başkan Aşgın, soru üzerine Belediye Meclisi adayları için yapacakları çalışmayı ilk kez paylaştı.

Yerel seçimlere AK Parti ve MHP olarak ittifak ile hazırlandıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, Belediye Meclis Üyesi Adaylarını da ortak belirleyeceklerini söyledi.

Başkan Aşgın, “Belediye Meclisi’ni beraber oluşturacağız. Oturacağız başkanlarımızla görüşeceğiz. Genel merkezimiz bir şablon verecek. Genel merkezimiz bizlere hangi usullerle yapacağımıza dair bir şablon verecek ve biz de ona göre hareket edeceğiz. Bu şablonu bekliyoruz. Ama işin özü şu; 15 Temmuz’dan sonra bu ittifakı millet kurdu. Yeni Kapı ruhu denen bir ruh var. Şehrimizde ittifakla girdiğimiz için çok mutluyuz. Bu ittifak tüm mazlum coğrafyalara umut oldu. Cumhurbaşkanımızın ve Devlet beyin samimi birlikteliğini en güzel şekilde şehrimizde yansıtacağız. AK Parti’ye MHP’ye de teşekkür ediyorum. Kardeşlik içerisinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.