Alim Kısa, Dodurga Belediyesi için Aday

Yayınlama: 20.12.2023

Alim Kisa Dodurga Belediyesi Icin Aday 2

Alim Kısa, Dodurga Belediyesi için Aday

Dodurga’nın sevilen öğretmenlerinden Alim Kısa, İYİ Parti’den Dodurga Belediye Başkan Adayı oldu.

Alim Kısa’nın Belediye Başkan Adaylığı için konvoy eşliğinde Dodurga’ya gelen İYİ Parti Çorum Teşkilatı, ilk olarak Şehitliği ziyaret ederek vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için can veren şehitlerimiz için dua etti

İYİ Partililer, ilçede konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra parti binası önünde Alim Kısa’nın adaylık açıklamasına destek verdi.

Adaylık açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, Dodurga İlçe Başkanı Ramazan Aslan, önceki dönem İl Başkanı ve milletvekili adayı Bekir Özsaçmacı, ilçe başkanları, İl ve Merkez İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dodurga Belediye Başkan Adayı Alim Kısa adaylık açıklamasında kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, doğup büyüdüğü topraklara hizmet etmek için bu yola çıktığını söyledi. İlçenin son 20 yılda 5 bin 300 nüfustan bugün TÜİK verilerine göre 2 bin 460’a düştüğünü vurgulayan Kısa, “Bu düşüş ilçemizin son 20 yılda uğradığı erozyonun net bir fotoğrafıdır.

Tabi, tilki ile plan yapıp, kurt ile avlanıp sonra da gidip koyun ile yas tutarsan olacak sonuç budur. Zeka sevileri ayakkabı numaralarından daha küçük olan inanların bu memlekete verdiği zararı gözler önüne serip zararın neresinden dönersek kardır anlayışını ve şiarını taşıdığımız için aday oluyoruz” dedi.

Konuşmasına mesaj yükse şiirler ve hikayelerle devam eden Alim Kısa, son olarak birbirinden güzel projelerle Dodurga halkının kapılarını yoklayacaklarını sözlerine ekledi.