Ankara, Çorum’a Örnek Oluyor

Yayınlama: 04.05.2024

Ankara Coruma Ornek Oluyor 5

Ankara, Çorum’a Örnek Oluyor

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti. Ziyarette özellikle mesleki eğitimde yapılan çalışmalar dikkatle incelendi.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum OSB Müteşebbis Heyeti Üyeleri Mehmet Emin Türker, Bülent Özdoğan, Oğuz Katipoğlu, Mehmet Çelik, Selim Kaya, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Murat Ocak, Çorum OSB Müdürü Özden Özgür Yalçın ve Sanayici Onur Kalaycıoğlu ile birlikte ASO 1. OSB’yi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, bölgedeki eğitim faaliyetleri detaylı bir şekilde inceleyen heyet, eğitim kurumları gezerek bilgiler aldı.

Ziyaretlerde Çorum heyetine ASO 1.OSB Başkan Vekili Namık Kodaman, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Müdür Yardımcısı Kamil Sunal eşlik etti.

 

MESLEKİ EĞİTİMİN ÖNEMİNE VURGU

Ziyarette gerçekleştirilen toplantıda, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından bölgenin sektörel bilgileri, istihdam durumu ve eğitim faaliyetleri hakkında kapsamlı bir sunum yapıldı. Sunumda, bölgedeki sanayi tesislerinin ve eğitim kurumlarının iş birliği ve koordinasyonunun önemi vurgulandı. Ayrıca, bölgede yürütülen eğitim programları ve nitelikli işgücü eğitim faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Toplantıda, ASO 1. OSB’nin Çorum OSB’de sanayi ve eğitim kurumlarıyla iş birliğini güçlendirmeye yönelik atılacak adımlar da ele alındı.

Toplantı sonrasında Vali Dağlı ve beraberindeki heyet tarafından, üretim ve hizmet sektörünün nitelikli iş gücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş olan Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi (ASOSEM) gezildi. Burada işletmelerin israflarını ortadan kaldırmak ve verimliliklerini artırmak için yalın üretim tekniklerinin örneklerinin yer aldığı Model Fabrika gezildi.

Ayrıca ziyaret programı kapsamında nitelikli mühendislik adayı yetiştiren ASO Teknik Koleji ve ASO 1. OSB’de çalışanların çocukları için açılmış olan Anaokulu gezildi.

 

“ÇORUM’A IŞIK TUTACAK”

Vali Dağlı, ziyaret sırasında bölgedeki işletmeleri ve eğitim kurumlarını yakından gözlemleyerek, sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Modern sanayi ortamının en doğru örneklerinden biri olan Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi’ne yapmış oldukları bu ziyaretin Çorum OSB’de yapılacak olan çalışmalara ışık tutması açısından oldukça verimli geçtiğini belirten Vali Dağlı, ev sahipliğinden dolayı ASO 1. OSB Başkan Vekili Namık Kodaman’a teşekkür etti.