Anne Adayları, Gebe Sınıfı Eğitimine Davetlisiniz

Yayınlama: 28.03.2024

Anne Adaylari Gebe Sinifi Egitimine Davetlisiniz 3

Anne Adayları, Gebe Sınıfı Eğitimine Davetlisiniz

Çorum Sağlık Müdürlüğü, her hafta Perşembe günleri gerçekleştirilen Gebe Sınıfı eğitimlerine tüm anne adaylarını davet etti.

İl Sağlık Müdürlüğü, anne adaylarının hamilelik süreci ve sonrasında yaşayabileceği sorunları daha kolay çözebilmesini sağlamak amacıyla Gebe Sınıfı eğitimi veriyor. Sağlık Müdürlüğü, her hafta Perşembe günleri saat 14.00’te düzenlenen eğitim programına kentteki tüm anne adaylarını davet etti.

Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Doğuştan beraberinde getirdiğimiz gerçekliği kabul edilen şeydir anne olmak.  Anne doğulur, anne olunmaz. Her kadın bir annedir.

Bu hafta gebe sınıfımızda annelerimizin yanında baba adaylarımızı da misafir ettik ve bilgilendirdik. Eğitim sonunda anne adaylarımıza yoga eğitimi verildi. Gebelik ve doğum süreci insan yaşamının en önemli olaylarından biridir.  Bu süreç; yaşam rotasyonu içerisinde fizyolojik bir olgu olmasıyla birlikte psikolojik de bir evredir.  Anne ve baba adayları için önemli bir stres nedenidir.

Bu çıkılan yol, bilgi eksikliğinden kaynaklanan sebeplerden dolayı zorlayıcı olabiliyor. Buradaki amacımız da anne adayına öz güven oluşturmak ve bu süreci aşmasını kolaylaştıracak destek ve bilgiler sunmak.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, diş hekimi, ebe, hemşire Eşliğinde her hafta Perşembe günü saat 14.00’te Sağlık Müdürlüğü Gebe Sınıfı’nda eğitim veriyoruz. Tüm anne adaylarını bekleriz.”