Asansör Arızasıyla İlgili Valilikten Açıklama Geldi

Yayınlama: 30.10.2023

Asansor Arizasiyla Ilgili Valilikten Aciklama Geldi

Asansör Arızasıyla İlgili Valilikten Açıklama Geldi

Çorum Valiliği, İskilipli Atıf Hoca Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör arızasıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Konuyla ilgili tüm kontrollerin detaylıca yapılacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29.10.2023 tarihi saat 21.51’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı İskilipli Atıf Hoca Yurt Müdürlüğü C Bloktaki asansör, zemin kattan yukarı çıkarken 3. Katta 3-5 santimetre erken durmuş, asansörün kapısı normal olarak açılmış ve öğrenciler sorunsuz bir şekilde asansörden inmişlerdir. Yurtta bulunan kamera kayıtları incelendiğinde asansörün 3. kata 3-5 santimetre kala durduğu, asansörde bulunan altı öğrencinin sorunsuz bir şekilde asansörden indiği, asansörün önünde herhangi bir korku ve panik yaşanmadığı ancak bloğun önüne inen öğrencilerin konuyu birbirlerine anlatırken panik ve kargaşa havası yarattıkları tespit edilmiştir. Bloktaki güvenlik görevlisi konuyu nöbetçi memura iletmiş, nöbetçi memur anında olay yerine gelerek öğrencileri yatıştırmaya çalışmış ve hemen yurt müdürünü arayarak konu hakkında bilgi vermiştir.

Saat 22.30 sularında yurt müdürü, yurt idare şube müdürü ve il müdürü olay yerine intikal etmişlerdir. Bekleyen ve kargaşa çıkaran (çoğu misafir) öğrencilerle görüşmüşler ve öğrencileri sakinleştirmişlerdir. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına emniyet güçlerine bilgi verilmiştir.

Yurtta bulunan tüm asansörler tedbiren kapalı tutulmakta olup en ince ayrıntısına kadar yapılacak kontroller neticesinde tekrar kıymetli öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.” (Cemal Akyol)