Aşgın Açıkladı, İki Farklı Otopark Alanı İnşa Ediliyor

Yayınlama: 23.10.2023

Asgin Acikladi Iki Farkli Otopark Alani Insa Ediliyor 2

Aşgın Açıkladı, İki Farklı Otopark Alanı İnşa Ediliyor

Çorum Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile işbirliği içinde inşa ettiği Spor Temalı Millet Bahçesi projesinde çalışmalar hızla ilerliyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bölgedeki gelişmeleri incelemek üzere sahaya indi.

Eski stadyumun yerine inşa edilen Millet Bahçesi projesinde spor sahaları, kamelyalar, aktivite alanları ve Millet Kıraathanesi binası gibi donatıların önemli bir kısmı tamamlandı. Ağaçlandırma çalışmaları da devam ederken, otoparklar için altyapı hazırlıkları sürdürülüyor.

Bölgede incelemelerde bulunan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aşgın, “Spor Temalı Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıyoruz. Çeşitli sporları yapmak için kullanılacak büyük bir alan oluşturuldu. Ayrıca, Hamit Kaplan Caddesi ve Bayındır 1. Sokak’ı çevre yoluyla birleştirmek istiyoruz ve bu sırada geniş bir yol inşa ediyoruz. Millet Bahçesi’nin yan tarafında açık otopark oluşturmayı da planlıyoruz. Bu çalışmalarla otopark sorununa son veriyoruz. Altyapı çalışmaları sürdüğünde asfaltlama yapılacak ve otoparklar tamamlanacak. Şu anda yoğun bir çalışma sürdürülüyor” dedi.

Başkan Aşgın, şehrin yeşil alanlarla ünlü olduğunu vurgulayarak, bu yeni projelerle yeşil alanları artıracaklarını ifade etti. Ayrıca, Tiyatro Salonu’nun önüne bir yan yol inşa edileceğini ve burada da 20 metre genişliğinde bir otopark alanı oluşturulacağını belirtti.

Aşgın, “Şehrimizi estetik olarak daha ileri taşıma çabası içindeyiz. Hemşehrilerimizden sadece dua bekliyoruz. Halkımızın duaları ve destekleriyle bu projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. (Sümeyra Özdoğan)