Aşgın: İlk Günkü Aşkla Sürdüreceğiz

Yayınlama: 27.10.2023

Asgin Ilk Gunku Askla Surdurecegiz 2

Aşgın: İlk Günkü Aşkla Sürdüreceğiz

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Aşgın “Bu güne kadar olduğun gibi bundan sonra da şehrimizin bütün dinamikleriyle, el ele vererek aşkla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Çorum Kafkas Kültür Derneği’nin daveti üzerine dernek merkezine ziyarette bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Dernek Başkanı Burhan İlhan ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Turhan Candan ve Zübeyir Tuncer de katıldı.

Başkan Aşgın, bir yandan şehrin tarihi dokusunu ayağa kaldırırken diğer yandan modern şehir oluşturmaya da devam ettiklerini söyledi. Aşgın “Bizim temel iki vizyonumuz var. Birisi, 8 bin yıllık kadim Anadolu medeniyetinin güzelliklerini bünyesinde barındıran tarihi Çorum’u yeniden ayağa kaldırmak. İkinci vizyonumuz olan modern Çorum’u, geleceğin Çorum’unu da yeni şehir projesi ile imar ve ihya ediyoruz” dedi.

“Su Sorunu Çözüldü”

Çorum’un en büyük sorunu olan içme suyu temini konusunda da önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Başkan Aşgın “Kuraklığın yaşandığı dönemde, içme suyumuz hiç kalmadı dediğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın da öncülüğünde Koçhisar’dan, 53 kilometreden rekor denebilecek bir sürede içme suyu getirdik. Kentteki barajların neredeyse tamamen kurumasına rağmen Koçhisar isale hattı ve açtığımız su kuyularıyla, hemşehrilerimize su kesintisi yaşatmadık” diye konuştu.

Seçim öncesi vaat ettikleri projelerin tamamına yakını tamamladıklarını ve başlattıklarını vurgulayan Başkan Aşgın “Şu ana kadar koyduğumuz hedeflerin tamamına ulaştık.  Bu şehre bizleri hizmetkâr kılan rabbime hamd ediyorum. Bundan sonra da gece gündüz demeden akla çalışmaya ve şehrin ruhuna dokunan önemli çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.  Başkan Aşgın, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da şehrimizin bütün dinamikleriyle, el ele vererek çalışmalarımızı ilk günkü aşkla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Çorum Kafkas Kültür Derneği Başkanı Burhan İlhan ve dernek üyeleri de yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Aşgın’a teşekkür etti.  İlhan “Söz verdiklerinizi bir bir yaptınız Çok başarılı bir belediye başkanı örneği sergilediniz” ifadelerini kullandı. (Sümeyra Özdoğan)