Aşgın: Türkiye, Tüm Mazlumlara Kucak Açan, Çok Özel Bir Devlettir

Yayınlama: 02.11.2023

Asgin Turkiye Tum Mazlumlara Kucak Acan Cok Ozel Bir Devlettir 2

Aşgın: Türkiye, Tüm Mazlumlara Kucak Açan, Çok Özel Bir Devlettir

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeryüzündeki her hangi bir devlet değil. Tüm mazlumlara kucak açtığı çok özel, kudretli bir devlettir” diye konuştu.

Hitit Üniversitesinde düzenlenen Çorum Paneli’nde bir konuşma yapanÇorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çok özel ve anlamlı anlar vardır. Onlardan bir tanesi de Cumhuriyetimizin kuruluşudur” diyerek sözlerine başladı.

Başkan Dr. Aşgın, Cumhuriyet’in bütün mazlumlara kucak açmış bir milletin son kalesi olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeryüzündeki her hangi bir devlet değil. Tarih boyunca şanlı milletimizin destanlar yazdığı, tüm mazlumlara kucak açtığı çok özel, kudretli bir devlettir. Bu anlamda biz milletimizle de, devletimizle de çok büyük gurur duyuyoruz. Sadece Cumhuriyetimizin değil, gözü bizim milletimize ve devletimize bakan, yüreği bizden yana olan 15 Temmuzlarda bu son kale düşmesin diye dua eden tüm milletlerin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”