Aşırı Özgüvenli ve Kibirliydik

Yayınlama: 20.08.2023

Kapak Asiri Ozguven

Aşırı Özgüvenli ve Kibirliydik

Ahlatcı Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam, Giresunspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Bugün bizim için iki farklı devre vardı. İlk devre hiçbir şey yapamadık. Tabiri caizse sahada ruh gibiydik” dedi.

Giresunspor maçının ardından basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Tahsin Tam maçta oyuncuların zorlandığına dikkat çekti.

“Rehavete Kapıldık”

Geçen hafta aldıkları 3-0’lık galibiyetin etkisini gördüklerinin altını çizen Tam “Rehavete kapıldığımızı fark ettik. Devre arası oyuncularımızla gerekli iletişimi kurduk. Çok farklı ikinci bir devreye başlangıç yaptık. İkinci yarıda sonlandırmada başarılı olamadığımız 7-8 pozisyonumuz vardı. Onlardan bir tanesini değerlendirebilmiş olsaydık. Çok farklı bir maç olabilirdi. Tabii ki bu mağlubiyet fazlasıyla üzdü. Kendimize dönüp bir farkındalık oluşturma fırsatı oluşturdu. Bu maçta neler yapmamız gerektiğini daha iyi anladık. Daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini, neler yapmamız gerektiğini gördük” diye konuştu.

“Kendimize Çekidüzen Verip Önümüzdeki Maça Hazırlanacağız”

Gereken dersi kendi adına fazlasıyla çıkardığını vurgulayan Tam “Nelerin eksik olduğunu bu maç bize net şekilde gösterdi. Kendimize çekidüzen verip önümüzdeki maça hazırlanacağız. Sahamızda ilk maçımız. Hem bizler hem takım hem de seyircilerimiz üzüldü ama futbolda olan şeyler. Özeleştiriyi ciddi şekilde yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun, “Çorumspor olarak biz rakibimize karşı nasıl oynadık veya nerelerde oynayamadık?” yönündeki soruyu ise Tam, “İlk 45 dakika hiçbir şey oynamadık. Giresunspor değil başka bir takım olsa yine hiçbir şey üretemezdik. Buna aşırı konsantrasyon ve deplasmanda aldığımız galibiyet sebep olabilir. Biz mücadele etmeden de kazanabiliriz moduna girmiş olabilir oyuncular. Bunu biz yönetmeye çalıştık. Bazı şeyleri gözlemliyoruz. Takımımızla 24 saat geçiriyoruz. Bence rahatlık, aşırı özgüven ve kibir vardı biraz” sözleriyle yanıtladı.

Sosyal Medyadan da Maçı Değerlendirdi

Basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra kulübün sosyal medya hesaplarından da Tahsin Tam’ın maç değerlendirmesi paylaşımı da yapıldı.

Tahsin Tam’ın buradaki maç yorumu ise şu şekilde:

“İkinci Yarıdaki Oyunumuz Bize Yakışırdı”

Rakibimiz genç ve koşan bir takımdı. Mücadele ederek sonuç almaya çalışacaklarını biliyorduk. Oyuna iyi başlamaya çalıştık ancak rakibin mücadeleye dayalı oyununa cevap vermekte zorlandık. Kalemizde verdiğimiz basit bir pozisyonda, kendi yaptığımız hatalar sonucu gol yedik.

İkinci yarıya çok iyi başladık. Rakibi yarı sahaya hapsettik. Bir çok pozisyon yakaladık ancak sonuçlandıramadık. Golü bulamadığımız her dakika rakibin direnci arttı. Basit goller yedik ancak basit gollerde kaçırdık.

İlk yarıda takım olarak iyi mücadele edememiş olmamıza rağmen ikinci yarı bize yakışan oyunu ortaya koyduk ve iyi mücadele ettik.

Hatalarımızdan gereken dersi çıkaracağımız konusunda taraftarlarımızın için rahat olsun. (Zahide Yasemin Özden)