ASKF Başkanına Saldırı İddiası

Yayınlama: 05.09.2023

Askf Baskanina Saldiri Iddiasi

ASKF Başkanına Saldırı İddiası

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ferhat Arıcı’ya Çorum FK altyapı antrenörlerinin saldırdığı iddia edildi.

ASKF’den yapılan açıklamaya göre Çorum FK altyapı antrenörleri Ömer Özer, Selim Sümer ve Alparslan Hoşgör’ün ASKF Başkanı Ferhat Arıcı’ya saldırdığı, hakaretler ve küfürler savurarak linç etmeye çalıştığı ileri sürüldü.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“28 Ağustos Pazartesi günü İtfaiye parkındaki sahada yeni sezona hazırlık kapsamında futbol kulüplerimizin antrenman sahalarındaki çalışmalarına ilişkin yapılan toplantıda Çorum Futbol Kulübü altyapı antrenörlerinden Ömer Özer, Selim Sümer ve Alparslan Hoşgör hiçbir gerekçe olmaksızın şahsıma saldırıp ağza alınmayacak hakaretler ve küfürler ederek beni linç etmeye çalıştılar. Şahsıma yönelik bu çirkin tavır 80 tane kulübün oyuyla seçilmiş ve ilimizde amatör sporu temsil eden ASKF başkanına değil, tüm amatör spor camiasına yapılmıştır.

Bu çirkin saldırı sporun ahlakıyla da, centilmenlikle de, insanlıkla da asla bağdaştırılamaz. Buradan, baştan beri coşkuyla desteklediğimiz ve Çorum’un tek profesyonel takımı olan Çorum Futbol Kulübünün yönetimine seslenmek istiyorum.

Sayın idareciler, bu saldırıyı gerçekleştiren antrenörlerle bu şehrin çocuklarına nasıl örnek olacaksınız? Bu şahıslara çocuklarımızı ve gençlerimizi nasıl emanet edeceğiz? Göreve geldiğimiz bir yıllık süre içinde amatör sporun her branşı için özveriyle çalışan ASKF’ye, ASKF başkanına yönelik olumsuz tutum ve davranışlarla Çorum’un adını ne olarak duyuracaksınız? Bu saldırgan tiplerin olduğu sahalarda çocuklarımıza ve gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi nasıl aşılayacağız?

Sporun her şeyden önce ahlak olduğu gerçeğini kabul etmeyenlerin spora ve spor camiasına vereceği hiçbir şey yoktur. Çorum’a haklı bir gurur yaşatan kulübümüzün başkan ve yöneticileri, bu kimselerle ilişkilerini yeniden gözden geçirmeli, gereken yaptırımları uygulamalıdırlar ki, bizler gençlerimize sporun gerçekte ne olduğunu ve olmadığını anlatabilelim.

Biz her şeye rağmen amatör sporun bir ve beraber olması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz ve şehrimizin bir spor kenti olması vizyonunu hayata taşıyacağız.” (Sümeyra Özdoğan)