Başkanın Açıklaması Taraftarın Tepkisini Çekti

Yayınlama: 28.02.2023

Başkanın Açıklaması Taraftarın Tepkisini Çekti

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Oğuzhan Yalçın, Süper Lig’in erteleme maçlarında yapılan “Hükümet istifa” tezahüratlarıyla ilgili, sporsun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi, “Acımız her türlü günlük siyasi tartışmaların üzerindedir” dedi.

Çorum FK’nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Oğuzhan Yalçın, Tüm ülkemizi derin bir acıya boğan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu günlerde Spor Toto Süper Lig erteleme maçlarında gerçekleşen bazı tezahüratlara ve oluşan gündeme istinaden böyle bir açıklama gereği hasıl olmuştur. Bu acılı günlerimizde spor dünyasını siyasete alet etmek isteyen hiç bir oluşumun oyunlarına gelmeyeceğimizi ve kulüp olarak bu tür girişimleri desteklemeyeceğimizin bilinmesini isterim” dedi.

Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bugün ve bundan sonraki günlerde olacağı gibi, futbolseverler açısından stadyumlar dil, din ırk, siyasi görüş ayrımının yapılmadığı, birlik beraberlik kardeşlik dayanışma ve yardımlaşma gücünün ortaya koyulacağı alanlar olmalıdır. Futbolun muazzam gücünü bu acılı günlerimizde milletçe birlik beraberliğimizi daha da arttırmak, depremzedelerin yaralarını sarmak ve devletimize destek olmak için kullanmanın tam zamanıdır. Çünkü acımız her türlü günlük siyasi tartışmaların üzerindedir. Bu vesile ile ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diyor, milletimize başsağlığı yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Tepki Çekti

Çorum FK Başkanı Oğuzhan Yalçın’ın “Hükümet istifa” tezahüratlarıyla ilgili yaptığı açıklama taraftarın tepkisini çekti.

Çorum FK Başkanı Oğuzhan Yalçın’ın açıklamayı Çorum FK’nin resmi sosyal medya hesabından yapması kırmızı-siyahlı taraftarın tepkisini çekti.

Bazı taraftarların yorumu şöyle:

A.C.: Bu açıklama beni temsil etmiyor yönetim kendi adına konuşsun Kasımpaşa tribünlerinde Erdoğan sloganları atılırken siyaset olmuyor da istifaya çağırınca mı oluyor? Herkes kendi işini yapsın.

B.G.: Kimse devlete bir şey söylemiyor zaten.Devlet ve hükümet ayrı şeyler.hükümetler değişir Devlet baki kalır

B.S.: Yıllardır hükümetlere siyasilere bir sürü tezahürat yapıldı . Şimdi mi aklınıza geldi bu açıklamalar geçin bu işleri

A.T.: Siyaset yapılmaz derken bile siyaset yapan bir açıklama. Emir geldi herhalde.

M.Y.: Devletimize can feda. Millet zaten biziz. Ama hükümetle devleti ayrıştıramıyor musunuz? Şahsi düşüncelerinizi şahsi hesaplarınızdan yazın. Her görüşten insan var. Sizi ilgilendiren kısım neresi?

K.H.: Sayın Başkanım sizin göreviniz Çorum FK’yı şampiyonluğa götürmektir. Siyasete yön vermek değil.

B.T.: Devlete laf söyleyen yok. Hükümet aleyhine tezahürat yapılıyor. Güzel rezil oluyorsunuz tebrikler.

M.Y.: Hükümeti destekleyen bir tezahürat olsa aynısı söyler miydiniz?

A.D.: Çorum FK olarak bizden kimse bir açıklama beklemedi , sessizliğimizi korumalıydık. Kulübün bu açıklaması saçma ve gereksiz gerçekten utandık. Çorum FK hiçbir siyasi partinin kuklası olamaz.

M.T.: Taraftara karışmak düşünce özgürlüğüne engel olmak sana mı düştü sayın başkan?

G.U.: Madem siyasete alet etmek istemiyorsun, neden tezahürat edenler yanlış bir şey yapmış gibi paylaşım yapıyorsunuz. Cemaatçi toplanıyor, polis müdahalesi yok. Karşıt görüşlü toplanıyor, polis dövüyor. Hükümet hakaret ediyor, bir şey yok. Muhalif protesto ediyor, birlik zamanı. Hadi oradan, herkes işine baksın. Siyasete alet olacağına futbol oynat.

A.U.: Burada bu açıklamaya karşı çıkmanın sebebi nedir? Adam biz ‘Tayip Erdoğan’ yanındayız yazmamış, devletimizin yanındayız yazmış. Bundan neden gocunuyorsunuz. Devlet düşmanı mısınız?

F.Ç.: Yıllardır var zaten futbolun içinde siyaset. A partisi B partisi şimdi gündeme gelmesi saçma.

F.: Devlet ile hükümet farklı kavramlar. Eleştirme hakkı en doğal haklardandır. Kasımpaşa, Rize veya Konya değiliz biz. Haksızlığa karşı kimse susamaz.

C.A.: Bu açıklamaya ne gerekli vardı? Devletinin yanında olmayan kimse yoktur. Hükümet, devlet değildir, bu açıklama güce boyun eğmektir.”

G.T.: Milli futbolcular referandum için ‘yetmez ama evet’ derken futbola siyaset karışmıyor muydu? Kasımpaşa stadında Mansur Yavaş’a karşı Recep Tayyip Erdoğan sloganları ile Mansur Yavaş’ın stattan kovulmasına tepki verirdiniz mi?”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.