Binicilik Tesisi ve Parktaki İşyeri Kiraya Verilecek

Yayınlama: 05.09.2023

 

Binicilik Tesisi Ve Parktaki Isyeri Kiraya Verilecek 1

Binicilik Tesisi ve Parktaki İşyeri Kiraya Verilecek

Çorum Belediyesinin Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda iki parka şehitlerin ismi verilirken, 2023 yılı ek bütçesi de komisyona havale edildi. Toplantıda belediyenin Mehmetçik Parkı’nda bulunan bir işyeri ve Akkent Mahallesi’ndeki Binicilik Tesisi’nin kiraya verilmesi için encümen ve başkana yetki verildi.

Çorum Belediyesinin Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısı, belediyenin yeni hizmet binasındaki Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında yapıldı.

Toplantıda gündeme alınan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Şehitlerin İsimleri Parklara Verildi

Ulukavak Mahallesi Selçuk 2. Cadde’de bulunan parka Şehit Piyade Er Baki Afşar’ın, Buharaevler Mahallesi Mahmutevler Caddesi’nde bulunan parka Şehit Polis Memuru Yusuf Çağatay Sanalp’ın ismi verildi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Parklarımıza şehitlerimizin ismini veriyoruz. Bunu çok önemsiyorum. Toprağın vatan olması için canlarını veren şehitlerimizin isimlerini yaşatmak çok önemli” ifadelerini kullandı.

Belediyenin İki Mülkü 10 Yıllığına Kiraya Verilecek

Üçtutlar Mahallesi Binevler 1. Sokak’ta bulunan Mehmetçik Parkı içerisinde yer alan işyerinin 10 yıla kadar kiraya verilmesi için belediye encümenine ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a yetki verildi.

Akkent Mahallesi’nde bulunan Binicilik Tesisi’nin 10 yıla kadar kiraya verilmesi için belediye encümenine ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a yetki verildi.

2023 yılı etüt proje müdürlüğünün kaleminden bütçe aktarımı yapıldı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliğinde revize yapıldı.

Belediyenin 2023 yılı belirlediği bütçesine ek yapılması için hazırlanan rapor Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Kıbrıs Gazileriyle Protokol İmzalamaya Gidecekler

Çorum Belediyesi ile Beyarmudu Belediyesi arasında protokol imzalamak resmi ziyaret için görevlendirme için yetki verildi. Ziyarete iki Kıbrıs gazisi de katılacak. (Sümeyra Özdoğan)