Bu Ülke Bedavacı Yatağı Değildir

Yayınlama: 01.09.2023
Düzenleme: 01.09.2023 18:17
Düzenleme: 01.09.2023 18:17
Düzenleme: 01.09.2023 18:17
Bu Ülke Bedavacı Yatağı Değildir

Etimesgut Havaalanı’nda düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST etkinlik alanında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacı meselesiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan, “Hiç merak etmeyin, bu ülke ne yol geçen hanıdır, ne bedavacı yatağıdır, ne de kimsenin istilaya cüret edebileceği sahipsiz bir ülkedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etimesgut Havaalanı’nda TEKNOFEST etkinlik alanını ziyaret etti. Burada alandakilere bir konuşma yapan Erdoğan, sığınmacı meselesiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Bu Safhaya Gelene Kadar Çok Oyun Bozduk

Erdoğan açıklamasında “Türkiye olarak bu safhaya gelene kadar çok senaryo yırttık, çok oyun bozduk, çok tuzak atlattık. Önümüzde hala dikkat etmemiz gereken tehditler bulunuyor. Kökleri tarihin derinliklerine ulaşan medeniyet değerlerini iyi öğrenmeli, hayata geçirmeliyiz. Çağa ayak uyduramayan milletlerin akıbetleri berbat olmaya mahkumdur. Çevremizde değerlerine sahip çıkamadığı için geleceğini kaybeden nice örnekler var. Birileri ülkemizde yaşayan sığınmacıları etrafa kin ve nefret tohumu saçmanın vesilesi yapmaya çalışıyor. Bu insanlara bakıp alacağımız ders başkadır. Bu mazlumların hali bize eğitimden sağlığa, sanayiden teknolojiye kadar her alanda ülkemizi hep daha güçlendirmemiz gerektiğini anlatıyor. Devlet olarak biz iyiyi kötüden faydalıyı zararlıdan ayırarak gereğini zaten yapıyoruz. Hiç merak etmeyin, bu ülke ne yol geçen hanıdır, ne bedavacı yatağıdır, ne de kimsenin istilaya cüret edebileceği sahipsiz bir ülkedir” dedi. (Haber Merkezi)