Burun İçi Sinüs Tümörü Tanısı Konulan Genç, Operasyonla Sıhhatine Kavuştu

Yayınlama: 03.04.2024

Burun Ici Sinus Tumoru Tanisi Konulan Genc Operasyonla Sihhatine Kavustu 0 B9Zkm2Gm

Burun İçi Sinüs Tümörü Tanısı Konulan Genç, Operasyonla Sağlığına Kavuştu

Tekrarlayan burun kanaması nedeniyle İzmir Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği’ne başvuran 19 yaşındaki hasta Kenan Can Sargın, nadir görülen burun içi sinüs tümörü tanısı sonrası yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

İzmir Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği’ne başvuran 19 yaşındaki hasta Kenan Can Sargın’a çok nadir görülen burun içi sinüs tümörü tanısı konuldu. Komplike burun içi sinüs tümörü (Juvenil Nazofarengeal Anjiofibrom) Kulak Burun Boğaz Kliniği Eğitim Görevlisi Op. Dr. Fatih Yılmaz, Doç. Dr. Abdulhalim Aysel ve Op. Dr. Utku Kubilay tarafından endoskopik yöntem kullanılarak burun içinden tek parça halinde başarı ile çıkarıldı. İzmir Şehir Hastanesinde ilk defa yapılan bu ameliyat öncesi Girişimsel Radyoloji Doktoru Prof. Dr. Ümit Belet ve ekibi tarafından embolizasyon işlemi uygulanarak hastadaki kanama gibi komplikasyonlar en aza indirildi. Bu uygulamanın, ameliyatın başarılı geçmesinde ve hastanın sağlığına kavuşmasında önemli bir rol oynadığı belirtildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Son teknolojik altyapı ile donatılmış ameliyathaneleri ve deneyimli kadrosu sayesinde yenilikçi işlemleri ve cerrahi girişimleri başarı ile gerçekleştirebilen İzmir Şehir Hastanesi, alanında öncü bir sağlık kurumu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.” denildi.