CHP Alaca’da ‘Gazi Tokgöz’ Dönemi

Yayınlama: 12.09.2023

Chp Alacada ‘Gazi Tokgoz Donemi 2

CHP Alaca’da ‘Gazi Tokgöz’ Dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongrelerinde sona yaklaşılırken, Boğazkale, Oğuzlar, Bayat, Sungurlu, Mecitözü, İskilip, Uğurludağ, Osmancık, Dodurga, Kargı ve Örtaköy İlçe kongrelerinin ardından Alaca İlçe kongresi de tamamlandı.

Alaca Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen CHP Alaca İlçe Kongresi’nde başkanlığa Gazi Tokgöz seçildi.

Toplam 112 delegenin çoğunluğunun katılımıyla toplanan kongrede Divan başkanlığına İl Başkanı Ümit Er, kâtip üyeliklere İlyas Ölmez ve Zeynal Yalçınkaya seçildi.

Mevcut Başkan İsmail Çimen’in yeniden aday olmadığı kongrede seçimlere tek liste ile gidilirken, ilçe başkanlığına Gazi Tokgöz seçildi.

Açış konuşması ile başlayan olağan kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, program yaptığı konuşmada yeniden aday olmayan İsmail Çimen ve yönetimine emekleri için teşekkür etti. Tahtasız, seçilecek yeni yönetime de başarılar diledi.

İlçenin sorunlarına da değinen Tahtasız, Meclis’te diğer ilçelerin olduğu gibi Alaca İlçesi’nin sorunların da takipçisi olacağını dile getirdi.

Seçim kurulu denetiminde blok listeyle gidilen seçimler sonucunda İlçe Başkanlığına Gazi Tokgöz seçilirken, yönetim kurulu asil üyeliklerine ise; Bektaş Polat, Kenan Mazıbaşı, Hüseyin Gündoğan, Devrim Denkli, Cihan Karlıkaya, Adem Şahin, Zeynal Yalçınkaya, Gazi Kılıç, Ali Öğer, Cemil Çetin, Hüseyin Kellegöz ve Nevzat Bolat seçildi.

İl delegeliklerine ise Gazi Tokgöz, İsmail Çimen, Kenan Mazıbaşı, Hüseyin Gündoğan, Cemil Çetin, Uğur Güler, Ali Öğer, Ufuk Akbaş, Yener Yılmaz, Veli Güngör, İlyas Ölmez, Zeynal Yalçınkaya, Bektaş Polat, Devrim Denkli, Devrim İpekci, Hüseyin Yurtsever, Cemalettin Samut, Nevzat Bolat, Durak Aslan ve Sami Koçak seçildi.

CHP’de Alaca ile birlikte 12 ilçenin kongresi tamamlanırken, 16 Eylül’de Laçin ve 17 Eylül’de de Merkez İlçe Kongresi toplanacak. (Haber Merkezi)