CHP’den AK Parti’ye: Halkın da Bir Defteri Var

Yayınlama: 23.02.2023

CHP’den AK Parti’ye: Halkın Da Bir Defteri Var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Ümit Er, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı’nın kendisine cevap verdiği açıklamayla ilgili konuştu. Vatandaşın da bir defteri olduğunu vurgulayan Ümit Er, “Halkın da bir defterinin olduğunu unutmayın” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ümit Er, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen deprem felaketiyle ilgili bir basın toplantısı düzenlemiş, devletin tüm kademeleriyle afette sınıfta kaldığını ifade etmişti.

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı da bir açıklama yayımlayarak CHP’nin afetin yaşandığı günlerde siyaset yapmasına tepki göstermiş, “Kılıçdaroğlu ve CHP’si siyasi bir felakettir” ifadelerini kullanmıştı.

CHP İl Başkanı Ümit Er ise tekrar bir yazılı açıklama yayımlayarak AK Partili Yusuf Ahlatcı’ya cevap verdi. Kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Ümit Er, “Bugüne kadar hala tuvalet sorunu bile çözülemedi. On binlerce insan enkaz altında iken inşaat tartışması başlattınız.Toplumu birleştirmek, dayanışmayı güçlendirmek gerekirken, küfür dilini tercih ettiniz.  Çok zor değil istifa etmek.Elbet bu halk bu enkazı da kaldıracaktır” dedi.

İktidarın eleştirilerin defterini tutmaya çalıştığını dile getiren Ümit Er, “halkın da bir defterinin olduğunu unutmayın” ifadesini kullandı.

“Tek Adam Rejimi Devleti Felç Etti”

Er, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Acıların en büyüğünü yaşıyoruz. STK’sı, belediyeleri ne varsa birlik içerisinde yaraları sarmaya, derman olmaya Cumhuriyet Halk Partisi olarak katkı vermeye çalışıyoruz.

Felaketin boyutunu katmerleştirenler hiçkimse bir şey söylemesin, hiç kimse görmesin istiyorlar. İnternet siteleri kapatılıyor, birkaç tane muhalif kanala cezalar peş peşe gelmeye devam ediyor.

Asrın felaketini size anlatamamışız sayın başkan… Depremin etkilediği 10 ilde imar affı kapsamında verilen yapı kayıt belgesi sayısı tam 294 bin 166 oldu. Adana’da 59 bin 247, Adıyaman’da 10 bin 629, Diyarbakır’da 14 bin 719, Gaziantep’te 40 bin 224, Hatay’da 56 bin 464,  Kahramanmaraş’ta 39 bin 58, Kilis’te 4 bin 897, Malatya’da 22 bin 299, Osmaniye’de 21 bin 107, Şanlıurfa’da 25 bin 521 yapı kayıt belgesi verildi

Halkın Da Bir Defteri Var

Kritik saatlerde 72 saat ordu devreye sokulmadı, yollar ulaşıma kapandı, hava alanları çalışmadı, iletişim günlerce sağlanamadığı gibi twitter kapatılarak kurtarma operasyonlarına sekte vuruldu. TTK maden kurtarmacıları deprem bölgesine götürülmediği için 30 saat sonra işe başlayabildiler. Yardıma gelenlerle eşgüdüm sağlanamadı.  Koordinasyonsuzluk gelen yardımları organize edemedi.  Bu güne kadar hala tuvalet sorunu bile çözülemedi. On binlerce insan enkaz altında iken inşaat tartışması başlattınız. Toplumu birleştirmek, dayanışmayı güçlendirmek gerekirken, küfür dilini tercih ettiniz.  Çok zor değil istifa etmek. Elbet bu halk bu enkazı da kaldıracaktır.  Bu acılı günlerde gördüklerimizi yazıya döküp karamsarlıkları yükseltmek istemiyorum. Ancak halkın da bir defterinin olduğunu sakın unutmayın.

Halk Can Derdinde

Durumun ciddiyetini kavrayamamış ezber cümlelerle bir yerlere mesaj çakmaya çalışıp, toplumu bölerek kendinize alan açma döneminiz çoktan bitti.  Halk can derdinde hala anlamadınız mı?  Halk can derdinde.  Ülkemizi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında akılla, bilgiyle, bilimle, hürriyetle, adaletle, vicdanla baştan kuracağız. Kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.