Çorum, Diş Hastanesi için Gün Sayıyor

Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 26.03.2024 17:14

Corum Dis Hastanesi Icin Gun Sayiyor

Çorum, Diş Hastanesi için Gün Sayıyor

Çorum’da yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde sona yaklaşılıyor.

Yapımına 2022 yılının son çeyreğinde başlanan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin yapımının 2024 yılı içinde bitmesinin planlandığı açıklandı.

Toplam yedi kattan oluşacak ve 50 ünite sahip olacak olan hastanenin içinde aynı zamanda ameliyathane ve yataklı servisler de yer alacak.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada hastane ile ilgili gelişmeleri duyurdu. Kurumdan yapılan yazılı açıklamada hastanenin yapım süreci ile ilgili bilgiler paylaşılırken hastanenin 2024 yılı içinde bitmesinin planlandığı duyuruldu.

Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Çorum İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilimiz merkez ilçe Gülabibey Mahallesi 4983 Ada 1 Parsel üzerine yapılacak olan 50 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin temeli atılmıştır. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde diş ünitlerine ilaveten ameliyathane ve yataklı servis bulunacak olup bodrum, zemin ve beş kat olan toplam yedi kattan oluşacaktır. 50 Ünit ADSM Yapım İşi ihalesi tamamlandı. 30 Eylül 2022 tarihinde inşaat yapımına başlanıldı ve devam ediyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapımı devam etmekte olup bakanlığımız tarafından kontrolü yapılmaktadır. 2024 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanmaktadır” denildi.