Çorum FK Kaç Penaltıyı Gole Çevirdi, Kaçını Kaçırdı? İşte Penaltı Karnesi

Yayınlama: 09.05.2024

Corum Fk Kac Penaltiyi Gole Cevirdi Kacini Kacirdi Iste Penalti Karnesi 2

Çorum FK Kaç Penaltıyı Gole Çevirdi, Kaçını Kaçırdı? İşte Penaltı Karnesi

Temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK’nin penaltılarını mercek altına altık. Kırmızı-Siyahlıların gerek attığı, gerek kaçırdığı gerek ise yediği penaltı gollerini inceledik

Trendyol 1’inci lige çıktığı ilk sezon play-offlara kalmayı garantileyen ve bitime bir hafta kala lig 3’üncü olarak play-off finallerine doğrudan gitmeyi amaçlayan Kırmızı Şimşekler geride bıraktığımız haftada sahasında kümede kalma mücadelesi veren Şanlıurfaspor’a karşı bir de penaltı kaçırdığı maçta 1-1’e razı olarak 3.’lüğü Sakaryaspor’a ikram etti.

Şanlıurfaspor’a karşı 22’nci dakikada kazanılan penaltıdan yararlanamayan Kırmızı-Siyahlılarda penaltı atışları tekrar gündem olurken biz de sizler için bu sezon şimdiye kadar atılan penaltılara dah yakından baktık.

KAÇ TANE ATTIK, KİMLERDEN YEDİK?

Kırmızı-Siyahlılar 33 haftası geride kalan sezonda 12 penaltı kazanırken bunların dokuz tanesini gole çevirmeyi başardı. Temsilcimiz rakibin yaptığı kural ihlali nedeni ile tekrar edilen penaltı da dahil olmak üzere dört penaltı atışından da faydalanamadı.

HİÇ PENALTI KURTAMADIK

Sekiz farklı takıma karşı penaltı kazanan temsilcimiz, kalesinde ise sadece iki takıma karşı penaltı vuruşu savundu. Bodrumspor, Kocaelispor ve Keçiörengücü’nün attığı birer penaltıyı da engelleyemeyen temsilcimiz Bodrumspor’a 3; Tuzlaspor, Şanlıurfaspor, Ümraniyespor, Bandırmaspor’a 2; Keçiörengücü, Kocaelispor, Sakaryaspor’a karşı 1 penaltı kazandı. Kırmızı-Siyahlılar, Şanlıurfaspor, Ümraniyespor ve Bandırmaspor maçlarındaki diğer penaltılardan ise yararlanamadı.

EN ÇOK BODRUM’A PENALTI GOLÜ  ATTIK

Kırmızı-Siyahlıların en çok penaltı golü attığı takım ise İsmet Taşdemir’in takımı Bodrumspor oldu. Ege temsilcisine karşı üç penaltı kazanan Kırmızı-Siyahlılar üç penaltıyı da gole çevirmeyi başardı. Deplasmanda oynadığı maçtan 2-1 yenik ayrılan ve tek golünü penaltıdan bulan Kırmızı-Siyahlılar ligin 2’nci yarısında oynanan ve bu kez de 2-1 kazandığı maçta iki golü de penaltı atışı ile elde etti.

KAZANDIKLARIMIZ VE ATTIKLARIMIZ

Tuzlaspor’a karşı kazanılan penaltı: iki, gol olan penaltı: iki; Keçiörengücü’ne karşı kazanılan penaltı bir, gol olan penaltı bir; Kocaelispor’a karşı kazanılan penaltı bir, gol olan penaltı bir; Şanlurfaspor’a karşı kazanılan penaltı iki, gol olan penaltı bir; Ümraniyespor’a karşı kazanılan penaltı iki, gol olan penaltı bir; Sakaryaspor’a karşı kazanılan penaltı bir, gol olan penaltı bir; Bodrumspor’a karşı kazanılan penaltı üç, gol olan penaltı üç, Bandırmaspor’a karşı kazanılan penaltı iki, gol olan penaltı bir …

KİMLER ATTI, KİMLER KAÇIRDI?

Kırmızı-Siyahlılar’da Thomas Verheydt dört kez, Ozan Sol üç kez, Ahmet İlhan Özek ve Nalepa birer penaltıyı gole çeviren isimler oldu.

Temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK’de Ozan Sol iki kez, Nalepa ve Hakan Barış ise birer kez penaltı atışından yararlanamadı.