Çorum FK, Süper Lig’e Nasıl Çıkar? İşte İhtimaller

Yayınlama: 11.05.2024

Corum Fk Super Lige Nasil Cikar Iste Ihtimaller

Çorum FK, Süper Lig’e Nasıl Çıkar? İşte İhtimaller

Trendyol 1’inci ligde sona gelindi. 10 takımın ince hesaplar yaptığı ligin son haftasında temsilcimiz de bu takımlar arasında yer aldı. Bu sezon yükseldiği ligde gözünü yükseklere diken Kırmızı Şimşekler hedefe kilitlendi. Geçtiğimiz haftalarda 3.’lük koltuğuna oturan ancak bu avantajını kaybeden Ahlatcı Çorum FK kazanıp rakiplerinin de istediği sonuçları alması ile tekrar 3.’lük koltuğuna oturmak istiyor.

Alınacak sonuçlar sonrasında ligi 3’üncü bitirmesi de 6’ncı bitirmesi de ihtimaller dahilinde olan Kırmızı-Siyahlılar fiziken sahada olsa da gözü, kulağı, aklı rakiplerinde olacak.

3.’LÜK İÇİN NE OLMASI GEREKİYOR?

Trendyol 1’inci ligde nefesler tutuldu. Son haftasında girilen ligde tam 10 takım kader maçına çıkacak. Zirvede ayrı küme düşme potasında ayrı heyecanın ve matematiksel hesapların yaşandığı ligde play-offları ilgilendiren maçta temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK, Boluspor deplasmanında kazanıp Sakaryaspor’un zorlu Kocaeli deplasmanında puan kaybetmesini bekleyecek. Kırmızı-Siyahlılar ayrıca Göztepe deplasmanındaki Bodrumspor’un skorunu çok yakından takip edecek. Serkan Özbalta’nın öğrencileri; Bodrumspor, Göztepe’ye karşı kazansa dahi, Bodrumspor’un Göztepe’ye attığı farktan bir fazlasını Boluspor’a atması durumunda ligi 3’üncü tamamlayıp doğrudan play-offlarına gidecek ve 30 Mayıs’ta oynanacak final maçını bekleyecek.

KÖTÜ İHTİMAL GERÇEKLEŞİRSE NE OLUR?

Temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK; Boluspor’a karşı puan kaybetmesi durumunda ise 6.’lık tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Kocaelispor’un Sakaryaspor’a yenilmemesi Ahlatcı Çorum FK’nin ise puan kaybetmesi durumunda; Bodrumspor’un ise Göztepe’den puan alması veya rakibinden Ahlatcı Çorum FK’nin Boluspor’dan yediği farktan daha az fark yemesi durumunda temsilcimiz 6’ncı sıraya gerileyip play-offlarda deplasman dezavantajına maruz kalacak. Tek maç üzerinden oynanacak play-offun ilk ayağı 5’inci olan takımın evinde oynanacak.