Çorum FK’nin Cezası Belli Oldu

Yayınlama: 09.02.2024
Düzenleme: 09.02.2024 19:04

Corum Fknin Cezasi Belli Oldu 1 Jpg

Çorum FK’nin Cezası Belli Oldu

Trendyol 1. Lig’de mücadele eden Çorum FK’ye para cezası ve Gençlerbirliği maçındaki taraftarlara bir deplasman maçında stadyuma girememe cezası verdi.

Trendyol 1. Lig’de ligin 21. haftasında Gençlerbirliği ile karşılaşan Çorum FK, 10 kişi kaldığı maçtan bir puan çıkarmayı başarmıştı. Karşılaşmanın ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen kırmızı-siyahlıların cezası belli oldu. TFF’den yapılan açıklamada, “Ahlatcı Çorum FK’nın, Gençlerbirliği ile oynanan müsabakada Çorum FK taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Öte yandan Gençlerbirliği maçında misafir takım tribününde yer alan taraftarlara bir sonraki deplasman maçında misafir takım tribününe giriş yasağı verildi. Açıklamada, “FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Misafir Tribün 407 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.