“Çorum Yatırım Alamadıysa Sizin Yüzünüzden Alamadı”

Yayınlama: 01.09.2023
Düzenleme: 01.09.2023 15:31
Düzenleme: 01.09.2023 15:31
Düzenleme: 01.09.2023 15:31

“Çorum Yatırım Alamadıysa Sizin Yüzünüzden Alamadı”

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, AK Partililere yüklendi.

Cumhur İttifakı bileşenleri olan Çorum AK Parti ve MHP milletvekilleri geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. Bu toplantıda konuşulanlar ile ilgili AK Partilileri hedef alan Tahtasız, acemi birliği eleştirisi yaptı.

İktidar tarafından verilen ancak yerine getirilmeyen sözleri hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Cumhur İttifakı bileşenlerinin Acemi Birliği açıklamasına yanıt verdi.

CHP Çorum İl Başkanı Ümit Er ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ile Acemi Birliği yapılacağı ifade edilen Çeşmeören Köyü okulunun önüne giden Tahtasız, AK Parti ve MHP milletvekillerine videolu yanıt verdi.

Cumhur İttifakı’nı eleştiren Tahtasız, “Çorum’da iktidar partisinin milletvekilleri ve belediye başkanlarına sesleniyorum. Eğer Çorum yatırım alamadıysa sizin yüzünüzden alamadı” dedi.

Yalan Rüzgarı Esti

Cumhur İttifakı tarafından verilen sözlere Çorumluların inanmadığını ifade eden Mehmet Tahtasız şunları söyledi:

2018 yılında ‘söz, müjde, burayı acemi birliği yapacağız’ dedikleri Çeşme Ören köyü okulunun önündeyiz. İki gün önce Çorum’da yine bir yalan rüzgarı esti. Acemi Birliği Çorum’a gelecek denildi. Biz buradan AKP Milletvekilleri ve Cumhur İttifakı bileşenlerine şunu soruyoruz. Sizin hangi sözünüze Çorum halkı inanacak? 2018’de seçimlerden önce söz verdiniz yok. 2019’da yok. 2020 oldu yok. 2021, 2022 yok ve yıl oldu 2023 yine yok. İki gün önce yapmış oldukları toplantıda Çeşmeören köyünde acemi birliği kurulacak, araştırmalar devam ediyor dediler. Siz beş yıldır bu okulun ve bölgenin fiziki şartlarını araştırmadınız da beş yıldır ne yaptınız? Çorum halkını kandırmayın. Çorum halkı artık sizin yalanlarınıza inanmıyor. Burası acemi birliği yapılacaksa ne zaman yapılacak? Net bir tarih verin

İlginizi Çekebilir:   Tahtasız: ÖTV’siz Araç Aldı Engelli Maaşı Kesildi

“Verilen Sözleri Tekrar Tekrar Hatırlatacağım”

Cumhurbaşkanın daha önce Yozgat’a geldiğini ve Yozgatlılara havaalanı, hızlı tren ve acemi birliği sözü verdiğini hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Tahtasız, “Ve Yozgat’a bunların hepsi yapıldı. Çorum neden anasının ak sütü gibi helal olan projeleri, devlet yatırımlarını alamıyor? Bu yoksa AK Parti milletvekillerinin, belediye başkanının AK Parti İl başkanının yani AK Parti’nin beceriksizliği mi? Çorum’da iktidar partisinin milletvekilleri ve belediye başkanlarına sesleniyorum. Eğer Çorum yatırım alamadıysa sizin yüzünüzden alamadı. Çorum’un dört milletvekili var. Meclis’te hepsini ziyaret ettim. Çorum için birlikte çalışalım dedim. Sizden rica ediyorum. Çorum’u üvey evlat olmaktan kurtaralım. Çorum’un hak ettiği yatırımları alması için birlikte çalışalım. Birlikten güç doğar. Güç zehirlenmesine kapılmayın. Çorum’u yalan rüzgarlarınızla oyalamayın. Bundan sonra her hafta önceki yıllarda vermiş olduğunuz bütün sözleri sizlere tekrar tekrar hatırlatacağım” diye konuştu. (Sümeyra Özdoğan)