Çorum Yatırım Bekliyor

Yayınlama: 31.08.2023

Bedii Onan 1

Çorum Yatırım Bekliyor

Zafer Partisi Çorum İl Başkanı Bedii Onan yaptığı yazılı açıklamada seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, verilen sözler yerine getirilmesi için çıkmaz ayın son çarşambasını mı bekleyeceğiz dedi.

Zafer Partisi Çorum İl Başkanı Onan açıklamasında vaatlere de değinerek şu ifadeleri kullandı. “ Seçim kazanmak için seçmene verilen sözlerde sınır yoktur.

Çorum halkı siyasetçilerden ne istiyor?Müzmin talep ve beklentiler,havaalanı,hızlı tren ve demiryolu,acemi er eğitim birliği seçim dönemlerinin gözde talepleri olarak büyük,küçük tüm şehrin beklentisi oldu.Oldu,oluyor.Geldi geliyor.Şu tarih,bu tarih,kazmayı vurduk.Temeli attık.Vaat edilip söylenenlerin hiç birisi ortada yok. Uzun yıllar havaalanı talep edildi. Son cümlede havaalanı Merzifon da var denilerek isteklerin önü kapatıldı. Demiryolunu yapacağız da plan ve proje, etüt ve ihale,derken bakan değişti.Unuttuk.Yeni bakan geldi.Medya temsilcileri ile buluşunca,kalbimize gömdüğümüz ve bir ütopya haline dönüştüğünü düşündüğümüz demiryolu ve hızlı tren çalışmasının gündeme alınıp,2028 de biteceğini söylenmesi bizleri tekrardan umutlandırdı. Delice – Çorum hızlı tren hattının hizmete gireceği yeni tarih 2028 dir.Unutmayalım.Bekleyelim.Hattın yakınından,çevresinden gelip geçerken keşif yapalım.Seçim vakti de demiryolu ve hızlı trenin ne halde olduğunu hatırlatalım.Hızlı tren ve demiryolu beklentimizi şimdilik verilen tarihe kadar rafa kaldıralım”

Onan yazılı açıklamasında havaalanı konusuna da değinerek “Yozgat’ın havaalanı nerdeyse bitmiş.Habere göre % 95 i tamamlanmış.Yozgat’a hayırlı olsun.Çorum’a gelecek ve Çorumdan gidecek vatandaşlar şimdilik Merzifon ve olursa Yozgat havaalanının kullansın.Sonrasına bakarız.Daha çok seçimler gelip geçecek. Olur ya bir günhavaalanı vaadinin gerçekleştiği gün de gelebilir.” İfadelerini kullandı.

Açıklamasında “On yedi yıllık üniversite olduk.Üç rektörümüz oldu.Lakin Yozgat şehri gibi bir yerleşkemiz olmadı. Yozgat’ta bir yerleşke var.Planlı ve tüm birimler bir arada yapılmış” diyen Zafer Partisi Çorum İl Başkanı Onan “İskilip ilçemizde bir yüksek okulumuz var.Özel idare binasının içinde açılmış.İskilip ten ses geliyor.Yüksek okul binasının tamamlanması isteniyor.İskilip halkı Tosya karayolunun da bir an önce yapılmasını istiyor ve bekliyor. Bu arada vatandaşımız soruyor. Çorum – Osmancık karayolu tünelleri ne vakit hizmete açılacak” dedi. (Zehra Sayıl)