Çorum’da AK Parti ve MHP Arasında Kriz Çıktı!

Yayınlama: 16.05.2024
Düzenleme: 16.05.2024 17:37

Akp Ve Mhp Manset

Çorum’da AK Parti ve MHP Arasında Kriz Çıktı!

Çorum’da AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında kriz yaşanıyor. AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın MHP Çorum Teşkilatı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet ettiği iddiaları kent siyasetini alevlendirdi.

AK Parti’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirildi. Toplantıya Çorum’dan AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, İl Genel Meclis Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur ile iki parti yöneticisi katıldı.

 

‘İLÇELERİ MHP YÜZÜNDEN KAYBETTİK’ İDDİASI

Toplantının ardından ortaya atılan iddialara göre, toplantıda söz alan AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Teşkilatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet ettiği, ilçeleri MHP yüzünden kaybettiklerini belirttiği ifade ediliyor. İddialarda  Murat Günay’ın, “MHP’liler ilçe başkanımızın iş yerini kurşunladı. Beş kişiyi hastanelik etti. Bizim en büyük düşmanınız MHP oldu. Bize her türlü çirkeflikleri yaptılar. Bu ilçelerde seçimleri bunlar yüzünden kaybettik” ifadelerini kullandığı ileri sürülüyor.

 

“YENİ Mİ BU?”

Yine iddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Murat Günay’ın bu şikayeti sonrası “Yeni mi bu?” diye kurmaylarına sorduğu ve Murat Günay’a sinirlendiği kaydediliyor.

 

MURAT GÜNAY’DAN AÇIKLAMA

Bu gelişmeler üzerine bir açıklama yayımlayan İl Başkanı Av. Murat Günay, iddiaların doğru olmadığını söyledi. Toplantının basına kapalı olduğunu vurgulayan Günay, “benim Çorum’da seçim değerlendirmelerim ve Cumhur İttifakı ortağımız olan Milliyetçi Hareket Partisi hakkında söylediğim iddia edilen sözler bilinçli olarak yalan ve yanlış olarak aktarılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi hakkında böyle bir konuşmam olmamıştır” ifadelerini kullandı.

 

MHP’DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Öte yandan MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdiği basın toplantısında gazetecilerin sorusu AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın MHP Çorum İl Teşkilatı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet ettiği yönündeki iddiaları değerlendirdi. Mehmet İhsan Çıplak, “Liderimizin Cumhur İttifakı için gösterdiği hassasiyeti biz Çorum’da gösteriyoruz. Başkalarının bir şeyler yapması bizim için önemli değil” dedi.