Çorum’da Hava Nasıl Olacak? Şemsiyeleri Hazırlayın!

Yayınlama: 09.05.2024
Düzenleme: 09.05.2024 17:26

Corumda Hava Nasil Olacak Semsiyeleri Hazirlayin 1

Çorum’da Hava Nasıl Olacak? Şemsiyeleri Hazırlayın!

Çorum’da Cuma günü itibariyle başlayacak sağanak yağışın hafta boyunca devam edeceği bildirildi. Ayrıca yağmurla birlikte hava sıcaklıkları düşecek.

Meteorolojinin beş günlük tahmin raporuna göre Çorum ve çevre illerinde hava sıcaklıkları düşecek. Yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara’nın kuzey ve batısı, Edirne, Kırklareli, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Kars, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar, batı ve güney kesimlerde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Corumda Hava Nasil Olacak Semsiyeleri Hazirlayin 2

YAĞMUR GELİYOR

Meteorolojinin raporuna göre Cuma gününden itibaren kentte yağmur etkili olacak. Havanın Cuma günü hava sağanak yağışlı 23 derece, Cumartesi günü sağanak yağışlı 24 derece, Pazar günü sağanak yağışlı 13 derece, Pazartesi günü sağanak yağışlı 14 derece, Salı günü sağanak yağışlı 13 derece olması bekleniyor.