Çorum’da İki Parti Ortak Aday İçin Anlaştı

Yayınlama: 16.11.2023

Corumda Iki Parti Ortak Aday Icin Anlasti

Çorum’da İki Parti Ortak Aday İçin Anlaştı

Kesin Karar Gazetesi’nden Ayhan Aykanat’ın haberine göre Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler siyaset arenasını hareketlendirirken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önceki seçim sonuçlarının dikkate alınacağının ifade edilmesiyle, seçime ilişin iktidar kanadının stratejisi de ortaya çıkmaya başladı.

Çorum Belediye Başkanlığı için AK Parti ve MHP arasında yapılan görüşmelerde ortak aday fikrinin ağırlık kazanmaya başladığı parti içi kaynaklar tarafından ifade edilmeye başladı.

Bu formüle göre Çorum Belediye Başkanlığı için MHP’nin de sıcak bakacağı AK Parti adayı desteklenecek. Belediye Meclisi üyeliği için ise fermuar sistemi konuşulurken, meclis üye sayılarının nasıl şekilleneceğin netleşmedi. Bu formüle göre MHP’ye de belediye başkan yardımcılığı verilecek. İcracı birimlerin bazıları MHP’li belediye başkan yardımcısına bağlanacak.

Öte yandan her iki partinin Genel Merkezlerinde devam eden komisyon çalışmalarının ortaya koyacağı çalışmayla Çorum Belediye Başkanlığı seçiminde sürecin şekillenmesinin 10 günü bulacağı belirtiliyor. (Haber Merkezi)