‘Çorum’da Kadın Futbolu Adına Bir Tarih Yazıldı’

Yayınlama: 01.11.2023
Düzenleme: 01.11.2023 15:04

Takim 1

‘Çorum’da Kadın Futbolu Adına Bir Tarih Yazıldı’

Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası “Çorum’da kadın futbolu adına bir tarih yazıldı” dedi.

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Türkiye-Lüksemburg maçının ardından basın mensuplarının karşısına çıktı.

1-0 galibiyetimiz ile biten maç sonrası takımının B ligine yükselmesini değerlendiren Kıragası, Çorum’dan da övgü ile bahsetti.

UEFA Kadınlar Uluslar C Ligi 2. Grup’taki dördüncü maçında Lüksemburg’u 1-0 mağlup eden A Milli Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü Necla Güngör Kıragası “Bugün kadın futbolu adına bir tarih yazıldı” dedi.

“Cumhuriyet Bayramımız Sonrası İlk Maç”

Kıragası basın toplantısında, kadın futbolu adına çok kıymetli bir gün yaşandığını vurguladı.

Futbolcularını galibiyetten dolayı kutlayan Kıragası, “Bugün kadın futbolu adına bir tarih yazıldı. Son iki maçımız kala B Ligi’ne çıkmış olmaktan dolayı son derece onurlu ve gururluyuz.

Cumhuriyet Bayramından sonraki ilk maçı oynamak, oynadıktan sonra da B Ligi’ne çıkmış olmanın vermiş olduğu gururu yaşıyorum. Nice güzel zaferlere diyorum” şeklinde konuştu.

Çorum Halkına Özel Teşekkür

Kıragası, Çorum halkını teşekkürlerini ileterek, şöyle devam etti:

Şunu da çok iyi biliyorum özellikle Çorum’daki işverenler bütün kadın çalışanlarına izin verip maça gelmelerini desteklemişler. Bu bizim için çok kıymetli. Çorum halkını çok çok teşekkür ediyorum. Elazığ’dan sonra Çorum halkının da tribünleri doldurmuş olmalarından dolayı da şükranlarımı iletiyorum. Bugün burada anneler ve kız çocuklarını gördüm. Ben de sahaya girerken ‘Muhteşem bir atmosfer bizi bekliyor’ dedim.

“Çorum’a Da Kadın Futbolu Yakışır”

Bu saatten sonra artık Çorum’a da Çorum şehrine de bir kadın futbol takımı çok yakışır. Çünkü ciddi bir potansiyel var. Türk kadını olarak her şeyi başarabileceğimizi herkese göstermek istiyoruz. O yüzden de son derece gururluyum.

“Gol Yemeden Kazanmaya Devam Edeceğiz”

Grupta kalan iki maçı da kazanmak istediklerine işaret eden Kıragası, “Bizim bu turnuvadan önceki düsturumuz şuydu, 6’da altı yapacağız. Namağlup B Ligi’ne çıkacağız, gol yemeyeceğiz. 4’üncü maçımız geride kaldı ve gol yemedik, 4’ünü de kazandık. Son iki maçımızda da hiç disiplinimizi bozmadan aynı şekilde ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.