Çorum’da MHP’den Beklenmeyen Seçim Çıkışı: Tek Başımıza Girsek Kazanırdık

Yayınlama: 16.05.2024
Düzenleme: 16.05.2024 17:38

Ciplak Mhp 31 Mart Secimlerinden Basariyla Cikti 3

Çorum’da MHP’den Beklenmeyen Seçim Çıkışı: Tek Başımıza Girsek Kazanırdık

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, 31 Mart yerel seçimlerinde aldıkları beklenmeyen sonuç için dikkat çeken tespitlerde bulundu. Seçimlerde yaklaşık 60 bin seçmenin oy kullanmadığını belirten Çıplak, seçmenlerin çoğunun sandığa gitmediğini vurguladı.

MHP’nin 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdiği toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, gazetemiz muhabirinin sorusu üzerine Çorum merkezde aldıkları beklenmeyen sonucun nedenlerini anlattı. Çıplak, “Genel merkezlerimizin kararı doğrultusunda Çorum merkezde bir ittifak yapıldı. Çorum’da herkesin malumudur ki bir seçim havası çok olmadı. İnsanlarımız, seçmenlerimiz AK Parti ve MHP’nin seçimi kazanacağı yönünde hemfikir idi. “Nasıl olsa kazanılacak” düşüncesiyle sandığa gitmeyen çok seçmenimizin olduğu kanaatindeyiz. Teşkilatlarımızın da kendilerini eleştireceği konular vardır” diye konuştu.

 

“KESİN ALIRDIK”

Öte yandan bir gazetecinin sorusu “Çorum merkezde seçimlere kendi partiniz ve adayınızla gitseydiniz kazanır mıydınız?” sorusuna ise Mehmet İhsan Çıplak, “60 bin civarında Alırdık kesin. Kesin alırdık. Bir pişmanlık yok liderimiz ne derse o” ifadelerini kullandı.