Çorum’da Yeni Dönemde Hedef Kentten Köye Göçü Sağlamak

Yayınlama: 30.03.2024

Yeni Donemde Hedef Kentten Koye Gocu Saglamak 1

Çorum’da Yeni Dönemde Hedef Kentten Köye Göçü Sağlamak

AK Parti Çorum İl Genel Meclis Üyesi Adayları, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından köylerdeki yaşam kalitesini artırmak için çalışacaklarını ifade etti, kentten köye göçü teşvik edecek projeler hayata geçireceklerini önemle vurguladı.

Kesin Karar Gazetesi’nden Çağrı Uzun’un haberine göre, AK Parti Çorum İl Genel Meclis Üyesi Adayları Muhammed Fatih Temur, Meryem Demir, Başak Gözde Taşkıran ve Mustafa Alagöz, Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Kesin Karar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Aykanat ile görüşen AK Partili meclis üyesi adayları, yeni dönemde hayata geçirmeye çalışacakları projeleri paylaştı.

“SULAMA PROJELERİNE AĞIRLIK VER ECEĞİZ”

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Muhammed Fatih Temur, Merkez’de bulunan 200 köyün tamamını ziyaret ettiklerini belirterek, sorun ve talepleri not aldıklarını kaydetti. Yeni dönemde özellikle sulama ve seracılık faaliyetlerine yoğunlaşacaklarını belirten Temur, “200 köyümüzün tamamını İl Genel Meclis Üyesi Adaylarımızla birlikte istişare ettik. Yapabileceğimiz çalışmaları konuştuk. Seçimden sonra da İl Genel Meclisi’nde partimizin güçlü desteğiyle milletimize hizmet edeceğiz. Bu dönemde sulama projelerine ağırlık vereceğiz. Seracılık, yetiştiricilik için desteklemeler yapacağız. Seracılık için bir proje üzerinde çalışıyoruz. Teknoloji ve hayvancılık konusunda çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

KADINLARIN HAYAT KALİTESİ ARTACAK

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Meryem Demir, kırsal bölgelerde yaşayan kadınların ekonomiye katılımlarını sağlayacak projeler üzerinde çalıştıklarını vurguladı. Demir, “Köydeki kadınların ekonomiye katkı sağlayabilmeleri için fırsatlar oluşturacağız. Köydeki kadınlarımızın hayat kalitesini şehir hayatındaki kadınlarımızın kalitesine çıkartmak için çalışacağız. Gençlere yönelik projeler hayata geçireceğiz. Kırsalda istihdamı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KENTTEN KÖYE GÖÇ VURGUSU

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Başak Gözde Taşkıran ise kentten köye göçü sağlayacak projelerin değerine vurgu yaparak, “Köye geri dönüş projelerinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Gençler de köyde kalmak istiyor ama orada istihdam edilemedikleri için şehre gelmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“KIRSAL ALANLARI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Kırsal alanları vatandaşlar için cazibe merkezi haline getirmek için çalışacaklarını dile getiren AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Alagöz de “En büyük hedeflerimizden birisi de yeşil alan verimliliğini artırmak. Hem kadınlarımızın köylerde kalmasını sağlamak hem de köylerimizi bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kesin Karar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Aykanat ise meclis üyesi adaylarına başarılar diledi.

Yeni Donemde Hedef Kentten Koye Gocu Saglamak 2