Çorum’daki TIR ve Kamyon Sahipleri Dikkat, Ceza Kesilecek!

Yayınlama: 27.03.2024
Düzenleme: 27.03.2024 17:37

Corumdaki Tir Ve Kamyon Sahipleri Dikkat Ceza Kesilecek 3 Jpg

Çorum’daki TIR ve Kamyon Sahipleri Dikkat, Ceza Kesilecek!

Çorum Emniyet Müdürlüğü, şehir merkezine park edilen TIR ve kamyonlara cezai işlem uygulanacağını belirterek sürücüleri uyardı. TIR ve kamyon sahiplerine kendilerine tahsis edilen park alanlarını kullanmaları tavsiye edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya hesabından TIR ve kamyon sahiplerini uyardı. Kent merkezine park edilen bu araçların trafiği olumsuz etkilediği belirtilirken, şehir merkezine park edilen TIR ve kamyonlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Emniyetin açıklamasında, “Şehir merkezinde yoğun TIR ve kamyon parkının olduğu ve bu durumun hayatı olumsuz etkilediği tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için şehir merkezinde cadde ve sokak aralarına park eden TIR ve kamyonlara yönelik müdürlüğümüzce 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddelerinden gerekli idari işlem yapılacaktır. TIR ve kamyon sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için araçlarını kendilerine tahsis edilen park alanlarına park etmeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.