Çorumlu Başkana Seçimi Kaybetti, Çadırı Kapattı İddiası

Yayınlama: 03.04.2024

Corumlu Baskana Secimi Kaybetti Cadiri Kapatti Iddiasi 1

Çorumlu Başkana Seçimi Kaybetti, Çadırı Kapattı İddiası

Sancaktepe Belediyesinin Çorumlu Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün seçimi kaybetmesinin ardından ilçedeki iftar çadırını kapattığı iddia edildi.

Geçtiğimiz pazar günü yapılan yerel seçimler sonrası belediye başkanlığı görevini kaybeden AK Partili Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün daha önce sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda iftar çadırının her gün açık olduğunu belirtiği görülüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin %50,59 oy oranı ile kazandığı Sancaktepe’de seçimlerden hemen sonraki gün vatandaşlar tarafından kayda alınan görüntülerde ise iftar çadırının kapalı olduğu görüldü.

Sancaktepe Belediyesi ise bunun seçim sonucuna yönelik bir karar olmadığını, çalışanların dinlenmeleri nedeniyle ara verildiğini söyledi.

OYLAR BİTTİ, ÇADIR GİTTİ İDDİASI

Sancaktepe’de ikamet eden ve oruçlarını iftar çadırında açmak için gelen vatandaşlar karşılaştıkları manzara karşısında şaşırdı.

AK Parti’nin 24 bin 366 oy farkla kaybettiği Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırının 1 Nisan’dan itibaren açılmaması ve şimdiye kadar hiç böyle bir durumun yaşanmaması seçim sonuçlarına bağlandı. Pek çok kişi kapalı çadırı görünce dönmek zorunda kaldı.

Medyascope’un ulaştığı Sancaktepe Belediyesinden bir yetkili bunun seçim sonucuna yönelik bir karar olmadığını, çalışanların sandıkta görev aldığını ve dinlenmeleri nedeniyle ara verildiğini, çadırın tekrar hizmete açılacağını söyledi.

Kameralara konuşan vatandaşlar “Açık olsaydı ziyaret etmek isterdim ama üzücü. Bence devam etmeli son dokuz gün. Çok geri dönen oldu” dedi.

Corumlu Baskana Secimi Kaybetti Cadiri Kapatti Iddiasi