‘Çorum’u Göç Veren Değil Göç Alan Bir Şehir Haline Getireceğiz’

Yayınlama: 11.04.2023

Corumu Goc Veren Degil Goc Alan Bir Sehir Haline Getirecegiz 1

‘Çorum’u Göç Veren Değil Göç Alan Bir Şehir Haline Getireceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Milletvekili Adayları Mehmet Tahtasız, Bekir Özsaçmacı, Burçin Solmaz Polat ve Seyit Ahmet Güher, Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için partiler adaylarını belirledi. CHP’nin Çorum’daki adayları Mehmet Tahtasız, Bekir Özsaçmacı, Burçin Solmaz Polat ve Seyit Ahmet Güher, dün Kesin Karar Gazetesi’ni ziyarette bulundu. Ziyarette Kesin Karar Gazetesi Kurucusu Halil İbrahim Söylemez ve Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Aykanat ile görüşen milletvekili adayları, Millet İttifakı iktidarında yapmayı planladıkları çalışmalardan bahsetti.

Çorum ekonomisinin canlanması, kentin göç veren değil göç alan bir il haline gelmesi için çalışacaklarını vurgulayan Mehmet Tahtasız, Bekir Özsaçmacı, Burçin Solmaz Polat ve Seyit Ahmet Güher, şunları söyledi:

Millet İttifakı ortakları olarak toplumsal barış, huzur ve adalet için bir araya geldik. Halkımızın desteklerini bekliyoruz. Birleşerek kazanacağız.

Millet İttifakı’nın yayınladığı 230 sayfalık bildirgeler var. Burada hükümete geldiğimizde neler yapacağımız yazıyor.

Umutla baktığımız bir projemiz var. Samsun ve Mersin Limanı projesi birleşecek. Genel başkanımız Çorum’u çok sevindirecek bir haber verdi. Bu haber Çorum sanayisi için çok önemli. Samsun Limanı ile Mersin Limanı’nın buluşması ve onun Trabzon Limanı ile bağlanması İstanbul Boğazı’nı bile rahatlatacak.

Çorum’da sanayicinin en büyük sorunu lojistik. 10 bin dolara üretilen bir makine 10 bin dolara nakliyesi oluyordu. İnşallah Çorum sanayicisini bu giderden kurtaracağız. İş dünyamız bundan çok yakınıyor.

Çorum’un kalkınmasında tuğla ve kiremit sektörünün büyük emeği var. Her ilin çatısında bir Çorum kiremidi vardır ancak zamanla azaldı. Bunun sebebi nakliye. Nakliye maliyetleri çok yüksek. 100’den fazla olan sayısı çok azaldı.

Çorum ekonomisinin canlanması, kentin göç veren değil göç alan bir il olması için çalışacağız.

Kentimizin turizmi için de genel başkanımızın çalışmaları ve sözleri var. Şuanda Hititlerin başkentinin bulunduğu Hattuşa’ya, Boğazkale’ye özel dahi araç yok. Yani bir vatandaş Boğazkale’ye gitmek istediğinde araç yok. Biz bu halde Çorum’u nasıl kalkındıracağız? Biz turizmi çok önemsiyoruz.

Çorum’u havaalanıyla, hızlı treniyle birlikte kalkındıracağız. Çorum’u hak ettiği yatırımlara kavuşturacağız. Yoksulluğu ve yolsuzluğu bitireceğiz. İnşallah Millet İttifakı’nın iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

Millet İttifakı olarak iktidar için geliyoruz. Türkiye’ye bahar gelecek. Çorum’a da bahar gelecek.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halil İbrahim Söylemez ve Ayhan Aykanat, çalışmalarında başarılar diledi. (Sümeyra Özdoğan)