Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’un Adaylarını Tanıttı

Yayınlama: 11.04.2023
Düzenleme: 11.04.2023 17:19

Cumhurbaskani Erdogan Corumun Adaylarini Tanitti 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’un Adaylarını Tanıttı

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplantıya, Çorum’dan AK Parti Çorum Milletvekili Adayları Av. Yusuf Ahlatcı, Av. Oğuzhan Kaya, Zeki Gül ve Ramazan Kelepircioğlu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Murat Günay ile teşkilat mensupları katıldı.

Sabah saatlerinde Çorum’dan yola çıkan teşkilat üyeleri, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen programa katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafları ve Türk bayraklarının yer aldığı salon içerisinde, AK Parti ve Türkiye Yüzyılı logoları öne çıktı. Salonda, “Doğrusu AK Parti”, “Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam”, “Türkiye Yüzyılı için hemen şimdi”, “Doğru zaman doğru adam”, “Lider masa başında değil iş başında belli olur” sloganlarının yazılı olduğu afişler yer aldı.

“14 Mayıs’ta ‘Yeter Söz Milletin’ Diyeceğiz”

Eşi Emine Erdoğan ile salondakileri selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada “İlhamını bu topraklara dair hayırlı olan ne varsa ondan alan siz dava ve yol arkadaşlarımla birlikte olmaktan şeref duyuyorum. Allah’ın izniyle yine 14 Mayıs arifesinde 1950’deki inanç ve iradeyle ‘Yeter söz de karar da milletindir’ demek için bir aradayız. Bizim yeter dememiz Bay Bay Kemal’in yeter demesine benzemez.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Yüzyılı İçin ‘Doğru Adımlar’ Diyerek Huzurundayız”

Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti, işte bu kutlu mirasın son 21 yıldaki temsilcisi olarak, milletimizle gönül gönüle, omuz omuza tarihi bir demokrasi ve kalkınma mücadelesi yürütüyor. Kurulduğumuz günden beri girdiğimiz her seçimi, bu çetin mücadelenin yeni adımı, yeni bir safhası olarak esas aldık. 2002 seçimlerine ‘Tek başına iş başına’ diyerek gittik. 2007 seçimlerine ‘Durmak yok, yola devam’ diye gittik. 2011 seçimlerinde ‘İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün’ dedik. Milletimiz tercihlerini istikrardan yana kullandı. 2015 seçimlerine ‘Sen ben yok, Türkiye var’ diyerek gittik. Türkiye’yi yanımızda bulduk. 2018 seçimlerine ‘Vakit Türkiye vakti’ diyerek gittik. Bugün de Türkiye Yüzyılı için ‘Doğru adımlar’ diyerek bir kez daha milletimizin huzurundayız. Darbecilere, vesayetçilere, küresel emperyalistlere, siyasi ve sosyal mühendislik projelerine karşı milletimizle birlikte Türkiye Yüzyılının kapısını aralamak için buradayız. AK Parti’nin 14 Mayıs’ta milletimizin huzuruna çıkacak kadrosu olarak, ahdimizi yenilemek için bir aradayız.

Kalbi Bizimle Atan Her Kardeşimiz Bu Milletin Bir Parçasıdır

Evet, Türkiye Yüzyılının yürüyüşünü yarın değil hemen şimdi başlatmak için bugün burada beraberiz. Bu yürüyüşün gücünü; milli mücadeleyi başarıya ulaştırıp son devletimizi kuran ve yaşatan şehitlerimizin, gazilerimizin, ebediyete irtihal etmiş büyüklerimizin manevi mirasından alıyoruz. Bu yürüyüşün gücünü; son 21 yılda ülkemize kazandırdığımız eserler ve hizmetlerden alıyoruz. Bu yürüyüşün gücünü; geçmişte yaşadıkları zulümlerin, haksızlıkların, baskıların yol açtığı hak ve özgürlük hasretlerini dindirdiğimiz herkesten alıyoruz. Bu yürüyüşün gücünü; Türküyle Kürdüyle, Sünnisiyle Alevisiyle, Romanıyla Gayrimüslimiyle, istisnasız bu ülkenin tüm vatandaşlarını, analarının ak sütü gibi helal olan hak ve özgürlükleriyle buluşturmaktan alıyoruz. Türkiye Yüzyılı, sadece bizim değil, İslam Âleminden Türk Dünyasına, Balkanlardan Kafkaslara, Asya’dan Afrika’ya tüm dostlarımızın, tüm insanlığın ortak vizyonudur. Çünkü Türkiye sadece 780 bin kilometrekareden ibaret bir ülkenin, Türk Milleti sadece 85 milyon nüfustan ibaret bir toplumun adı değildir. Kalbi bizimle atan her kardeşimiz bu ülkenin ve bu milletin bir parçasıdır. Rabbim gazamızı mübarek eylesin. Rabbim yolumuzu açık eylesin. Rabbim zaferimizi kutlu eylesin.”

Toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti’nin Çorum Milletvekili Adayları Av. Yusuf Ahlatcı, Av. Oğuzhan Kaya, Zeki Gül ve Ramazan Kelepircioğlu’nu kamuoyuna tanıttı.

AK Parti Çorum 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Yusuf Ahlatcı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ankara’da AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı toplantısındayız. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı dinliyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda doğru zaman, doğru adam, doğru adımlarla yola devam diyoruz” ifadelerini kullandı. (Sümeyra Özdoğan)