Dev Proje Arife Günü Açılıyor!

Yayınlama: 13.04.2023

Dev Proje Arife Günü Açılıyor!

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından çevreyolu üzerinde yapımı devam eden, sekiz ilçe yolunu birbirine bağlayacak ve şehir içi trafiğini rahatlatması planlanan farklı seviyeli köprülü kavşakta sona gelindi. Kavşağın Ramazan Bayramı öncesi Arife Günü’nde trafiğe açılacağı ifade edildi.

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yaklaşık yarım milyar lira yatırım bedeliyle yapılan projede sona yaklaşıldı. Bayat, İskilip, Uğurludağ, Dodurga, Oğuzlar, Laçin, Osmancık ve Kargı ilçe yollarının kent merkezine bağlantısını sağlayacak, böylece şehir içi trafiği rahatlatması planlanan projenin yapımı yaklaşık altı aydır devam ediyor.

Dün Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur ile birlikte farklı seviyeli kavşağın yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu.

Müjdeyi Başkan Aşgın Verdi

Burada yüklenici firma temsilcilerinden bilgiler alan Başkan Aşgın, müjdeli haberi sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla duyurdu.

Arife Günü Trafiğe Açılıyor

Projenin Arife Günü’ne kadar tamamlanacağını ve trafiğe açılacağını kamuoyuna açıklayan Başkan Aşgın, “Şehrimiz için önemli bir projeyi tamamlamak üzereyiz. Bu projemize Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız sahip çıktı. İhalesi 11 ay önce, yer teslimi yapılmıştı. 11. ayda da bağlanma noktasına getirdik. Çok geniş bir alanı kapsayan alanda büyük bir çalışma var. Yeni İskilip yolu ile Akşemseddin Caddesi’ni birleştiren farklı düzeyde kavşağın açılış hazırlığı yapılıyor. Müteahhit firmayla görüşmeler yaptık. İnşallah Arife Günü farklı düzeyde kavşağımızı hizmete almış olacağız. Fiili olarak şehir içi trafiği rahatlatacak olan, çevre yolu geçişini de rahatlatacak olan bu projeyi hizmete açmak istiyoruz” diye konuştu.

Belediyeden Kamulaştırma Desteği

Kavşağın yanında açtıkları yeni yollarla şehrin kuzeyini ve güneyini bağladıklarını dile getiren Başkan Aşgın, “Belediye olarak da ciddi katkılar veriyoruz. Yeni İskilip Caddesi’nin Akşemseddin Caddesi’ne bağlanmasını sağlayacak kavşağa gelen arterlerdeki kamulaştırmaları yaptık. Mümkün olduğunca Karayollarına yük getirmeden proje bir an önce tamamlansın diye belediye olarak vazifemizi yerine getirdik. Proje bu nedenle daha hızlı yürüdü ve şuanda bitme noktasına geldi” ifadelerini kullandı. (Çağrı Uzun)