Dinçer: Cumhuriyete Alerjileri Var

Yayınlama: 30.03.2024

Dincer Cumhuriyete Alerjileri Var 1 Jpg

Dinçer: Cumhuriyete Alerjileri Var

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, Cumhuriyet düşmanlarına, ülkeyi tarikat ve terör örgütlerine teslim edenlere gereken cevabın 31 Mart’ta sandıkta verileceğini belirtti.

Çorum’da düzenlenen bir miting öncesi Türk bayraklarının yere konulmasına bir tepki de CHP İl Başkanı Dinçer Solmaz’dan geldi.

AKP iktidarının Cumhuriyet karşıtı olumsuzluklarından bazı örnekler veren Solmaz, “Tek millet, tek devlet, tek bayrak derler ama bayrağımızı yerlerde süründürürler. Emekliye zammı çok görürler gidip Çorum mitingine milyonlar harcarlar” dedi.

Dinçer Solmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Cumhuriyeti adını hazmedemezler TC ibaresini tabelalardan kaldırırlar. Çünkü Cumhuriyete alerjileri vardır. FETÖ’sü, Ensar’ı, tarikatçısı hepsine devleti teslim ederler. Sonra ortalık karışınca suçu CHP’ye atarlar. Derler ki biz yaptıysak da Allah affetsin.

Tek millet, tek devlet, tek bayrak derler ama bayrağımızı yerlerde süründürürler. Hakkını yemeyelim şov yapacak yer olunca yere bir bayrak koyup kameralar çekerken alıp öper, cebine koyar. Ama biliyoruz ki bu fotoğrafta Çorum mitinginde yerde duran bayraklarla o şov yaptıkları bayraklar aynı. Rabia derler Mursi’yi hapiste çürütürler, hapiste ölür ama sonra hiçbir şey yok gibi gider SİSİ ile el sıkışırlar. Emekliye zammı çok görürler gidip Çorum mitingine milyonlar harcarlar. Her seçimde gelip dalga geçer gibi tren, havaalanı sözü verirler. Ama bir dahaki seçime kadar unuturlar. Gerçekten suç bizim bunları söylediğimiz için. Çünkü biz hem söyleriz hem de yaparız ama yapacak fırsatı inşallah 31 Mart’ta yüce milletimiz verecek. Biz söylediğimizi yapamazsak yüce insanımız o koltuğu bizden geri alır, biz bunun bilincinde siyaset yaparız. Çünkü bize göre vatan söz konusu ise gerisi teferruattır.”

Dincer Cumhuriyete Alerjileri Var 2