Dostluk Kazandı

Yayınlama: 26.02.2023

Dostluk Kazandı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Çorum FK, 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor ile hazırlık maçı yaptı. Maçtan elde edilen gelir, Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen deprem felaketinden etkilenen afetzedelere bağışlandı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Çorum FK, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor ile geliri depremzedelere bağışlanacak dostluk maçında 19 Mayıs Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maçı Samsun bölgesi hakemlerinden Yakup Bakır, Coşkun Yalçın, Oğün Keleş yönetti. Dördüncü halem olarak ise Teksen Eker görev aldı.

Ev sahibi Samsunspor maça kalede Aykut Özer, Soner Gönül, Yunus Emre Çift, Alim Öztürk, Zeki Yavru, Kadeem Harris, Celil Yüksel, Yusuf Emre Gültekin, Osman Çelik, Moryke Fofana ve Douglas Tanque ilk 11’i ile çıktı.

Çorum FK ise kalede Ali Türkan, Serkan Yavuz, Erkan Kaş, Berkay Değirmencioğlu, Fatih Solmaz, Timur Temeltaş, Ferhat Yazgan, Gökhan Karadeniz, Hurşit Taşçı, Suat Kaya ve Sinan Kurumuş ilk 11’i ile sahada yer aldı.

Karşılaşmadaki gol perdesini 45. dakikada Douglas Tanque açtı. Gaetan Laura 68. dakikada fileleri sarsarak, Samsunspor’u 2-0 öne geçirdi. Karşılaşmanın 3. golünü ise 82. dakikada Samsunspor’un golcü oyuncusu Ahmet Sağat kaydetti.

Müsabaka sırasında taraftarlar, depremden etkilenen illerin adlarını, plaka kodlarının dakikalarında hep bir ağızdan söyledi.

Maç öncesinde iki takımın oyuncuları, deprem bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere çiçek verdi. (

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.