Eczacılardan Kurum Ziyaretleri

Yayınlama: 15.05.2024
Düzenleme: 15.05.2024 17:56

Eczacilardan Kurum Ziyaretleri 1 Jpg

Eczacılardan Kurum Ziyaretleri

Çorum Eczacı Odası, 14 Mayıs Eczacılık Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Bu kapsamda, Oda Yönetim Kurulu, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Yeter, Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. Arif Pilgir, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Ömer Tök, Kurum Eczacıları Evren Dinler ve Yakup Şahin’i makamlarında ziyaret ederek Eczacılık Günü ve meslek haftalarını kutladı.

Ziyaretlerde, eczacılık mesleğinin önemi, sağlık hizmetlerindeki yeri ve karşılaşılan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Eczacılar, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesindeki rollerini vurguladı, mesleklerinin saygınlığının artırılması için yapılan çalışmalara destek verilmesi gerektiği ifade etti.

Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “Eczacılık Haftası’nı kutlarken, mesleğimizin önemini ve değerini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez bir parçası olan eczacılar olarak, halkımızın sağlığı için gece gündüz çalışıyoruz. Bu vesileyle, tüm meslektaşlarımın Eczacılık Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.