Eğitimde şiddete Çorum’dan Tepki!

Yayınlama: 11.05.2024
Düzenleme: 11.05.2024 15:56

Egitimde Siddete Corumdan Tepki 3

Eğitimde şiddete Çorum’dan Tepki!

Çorum’da Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Bir-Sen sendikalarının üyeleri, Eyüpsultan’da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın öldürülmesi nedeniyle bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

TÜRK EĞİTİM-SEN MÜDÜRLÜK ÖNÜNDE TOPLANDI

Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek, burada basın açıklaması yaptı. Eğitim çalışanları adına bir konuşma yapan Selim Aydın, “Hayatlarının en verimli döneminde sevdiklerinden, öğrencilerinden koparılan tüm şehit öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. Şiddete maruz kalan sayısız eğitimimize de minnetlerimizi iletiyor, her daim destekçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddet aslında geleceğimize sıkılan kurşundur. Bu nedenle geleceğimizin karartılmasına müsaade etmeyeceğiz, şiddete müsamaha gösteremeyeceğiz.  Türk eğitimcileri olarak şiddetle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Buradan bir kez daha ailelerimize ve tüm topluma çağrıda bulunuyoruz. Öğretmenlere verdiğimiz değer, çocuklarımızın geleceğine yönelik verdiğimiz kıymettir. Bu bilinçle hareket etmek milli bir ödevdir” diye konuştu.

Egitimde Siddete Corumdan Tepki 1

MEYDANDA TOPLANDILAR

Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Hürriyetçi Eğitim-Sen üyeleri ise Kadeş Barış Meydanı’nda basın açıklaması yaparak, bir eğitimcinin öldürülmesine tepki gösterdi.

Eğitim-Bir-Sen üyeleri de Hürriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaparak, tepkilerini dile getirdi.