Emniyetten Bir Aylık Rapor

Yayınlama: 18.09.2023

Emniyetten Bir Aylik Rapor 2

Emniyetten Bir Aylık Rapor

Çorum’da son bir ayda yapılan operasyonlar ve uygulamalarda yüzlerce  silah, yüzlerce şişe kaçak ve sahte alkol ile tefecilik yaptığı belirlenen bir kişi yakalandı.

Çorum Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce kent genelinde kaçakçılığın ve silah mühimmatı ticaretinin önlenmesine yönelik 14 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında yapılan operasyonlar gerçekleştirildi.

Operasyonlarda ruhsatsız tabanca suçu kapsamında gerçekleşen sekiz operasyonda; sekiz adet ruhsatsız tabanca, bir adet ruhsatsız tüfek, sekiz adet şarjör, 175 adet tabanca fişeği, 18 adet tüfek kartuşu, bir adet bıçak ele geçirilmiş olup, olaylarla ilgili 9 şüpheli şahsa adli işlem yapılmıştır.

Kaçakçılık kanuna muhalefet suçu kapsamında gerçekleşen altı operasyonda 92 şişe kaçak alkol, 21 litre kaçak alkol, 13 kg kaçak kıyılmış tütün, 11.800 dal/adet dolu makaron, 2.000 dal/adet boş makaron, 30 adet kaçak elektronik sigara, 130 adet kaçak cinsel içerikli emtia, 36 ton 800 kg kaçak/sahte gübre ele geçirilmiş olup,  olaylarla ilgili 11 şüpheli kişiye işlem yapıldı.

Ayrıca Tefecilik suçu kapsamında bir olay gerçekleşmiş, bir şüpheli şahsa adli işlem yapıldı. (Haber Merkezi)