“Erken Tanı Hayat Kurtarır” Diyerek Uyardı

Yayınlama: 02.04.2024
Düzenleme: 02.04.2024 18:46

World Cancer Day 0 Jpg

“Erken Tanı Hayat Kurtarır” Diyerek Uyardı

Kanserle mücadelede farkındalık yaratmak amacı ile 1-7 Nisan tarihleri arasında kutlanan kanser Haftası sebebi ile Erol Afacan bir açıklama yaptı.

Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan kanserde erken tanını önemine vurgu yaparak kanser ile mücadelede herkese rol düştüğünü savundu.

“Erken tanı, kanserle mücadeledeki en etkili silahlardan biri”

Kanserle mücadelede erken teşhisin ve bilinçli sağlık kontrollerinin hayati önemini vurgulamak için bir açıklama yapan Afacan şu ifadelere yer verdi:

Erken aşamada teşhis edilen kanser vakaları, daha etkili tedavi seçeneklerine ve daha başarılı sonuçlara olanak tanır. Bu nedenle, düzenli sağlık kontrollerine ve kanser tarama programlarına katılarak kanserle mücadelede önemli bir adım atabiliriz.

“BİZ ECZACILAR OLARAK …”

Eczacılar olarak, toplumun sağlık ve refahına katkıda bulunma misyonumuzun bir parçası olarak erken tanı ve önleyici sağlık hizmetlerinin teşvik edilmesine büyük önem veriyoruz. Hastalarımıza düzenli sağlık kontrolleri konusunda bilgi vermek ve kanser tarama programlarına katılımı teşvik etmek gibi görevlerimizi yerine getirirken, erken tanının hayat kurtarıcı etkilerini vurgulamaya devam ediyoruz.Erken tanı hayat kurtarır sloganıyla, kanserle mücadelede toplum olarak bilinçli ve proaktif olmaya çağrılıyoruz. Bu hafta, sevdiklerimizi, ailemizi ve kendimizi kanser riskine karşı korumak için önemli adımlar atmamız gerektiğini hatırlıyoruz.

Her birimizin, kanserle mücadeledeki rolü büyüktür. Erken teşhisin ve bilinçli sağlık kontrollerinin hayati önemini anlamak, kanserle savaşta kazanılan zaferlere katkıda bulunmamıza olanak tanır. Bu hafta, kanserle mücadelede daha güçlü bir toplum oluşturmak için bir araya gelerek, umudu ve bilinci yayma fırsatı sunuyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Son olarak, erken tanının önemini vurgulayan tüm sağlık çalışanlarına ve kanserle mücadelede gösterdikleri çaba ve özveriye tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz. Birlikte, kanserle mücadelede daha büyük başarılar elde etmek için kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası’nı kutluyor, erken tanı ve bilinçli sağlık kontrolleri konusunda toplumumuzda farkındalık yaratmaya devam etmeyi diliyorum.