Erzurum Dede’de Mutlu Son

Yayınlama: 29.03.2024

Img 9296

Erzurum Dede’de Mutlu Son

Çorum Belediyesi tarafından Erzurum Dede Bölgesi’nde 920 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen imar planı kapsamında 281 hak sahibine tapuları teslim etti.

Çorum Belediyesi, Gülabibey Mahallesi Erzurum Dede Bölgesi’ndeki 92 hektarlık alanda arazi ve arsa düzenlemesi yaptı. 2017 yılında yapılan imar planı değişikliği mahkeme kararıyla iptal edilmiş, Çorum Belediye Meclisi de geçtiğimi Haziran ayında yeniden hazırlanan imar planını onaylamıştı.

Onaylanan imar planında 360 bin 540 metrekarelik konut alanı,                56 bin 39 metrekare sosyal donatı alanı, 97 bin 138 metrekare ticaret alanı, 120 bin 138 metrekare de yeşil alan olarak planlandı. Arazinin yüzde 30 ila 40’lık kısmı ise yol, otopark gibi kentsel ulaşım birimleri için, yüzde 0,69l’uk kısmı ise dere kanal gibi alanlara tahsis edildi.

Çorum Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle 281 hak sahibine tapuları teslim edildi. Törene, AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kurtbaş ile hak sahipleri katıldı.

Img 9256

“SÖZÜMÜZÜN ARKASINDA DURDUK”

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 2019 yılındaki yerel seçimler öncesinde açıkladığı projeleri hatırlattı, bu projeler içerisinde yer alan Yeni Şehir Projesi’ni tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Aşgın, “Yeni Şehir Projesi sözümüzün arkasında durarak ciddi bir mücadele verdik. Maalesef bu işleri yapmak, özellikle imarla ilgili işlemleri halletmek kolay olmuyor. Oradaki bir hak sahibi itiraz ediyor. Tam iş bitti zannediyorsun mahkeme durduruyor. Ama verdiğimiz sözümüzün arkasında durduk. Mahkeme kararını esas alarak önce planlarımızı hazırladık. Hazırladığımız bu plan 2023 Haziran ayında yaptığımız toplantıda onaylandı ve şuan itibariyle tüm yasal prosedürler tamamlandı. Kadastroya bu planlar ulaştı ve müdürlerimiz ekipleriyle birlikte yoğun bir mesai harcayarak bugün bu mutluluğu yaşıyoruz” diye konuştu.

Programda MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kurtbaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay’ın konuşmalarıyla devam etti.

Img 9251

“BİZİM BELEDİYE BAŞKANIMIZ ARKASINDA KRİZ DEĞİL İZ BIRAKIR”

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya ise “Başkanımıza bir sorunun çözümüne daha vesile olduğu için başkanımıza, kurum yöneticilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Bizim belediye başkanımız arkasında kriz değil iz bırakır. Başkanımız kendini düşünse bu işleri yapmaz. Kentini düşündüğü için bu işleri yapıyor. Bizim belediye başkanımız kendi geleceğini değil Çorum’un geleceğini düşünür. Bizim belediye başkanımız beş yıllık dönem içerisinde Çorum’da çok önemli hizmetleri kazandırdı” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri 281 hak sahibine tapularını teslim etti.

Program hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Djqwikdjqklwdilqkwjdlkjqwd Jpg